UFC

Velká bitva! Ngannou a Dos Santos jdou do války o titulový zápas 

Velká bitva! Ngannou a Dos Santos jdou do války o titulový zápas 
Francis Ngannou vs. Junior Dos Santos Zdroj: twitter UFC

Hledá se další vyzyvatel o titul v těžké váze a nedělní galavečer UFC v Minneapolis by ho měl najít. V hlavním taháku se totiž utkají Francis Ngannou a Junior Dos Santos. Podlaha v kleci se bude jistě otřásat.

Nejtěžší váhová kategorie stále i v dnešní době zůstává tou nejvyhledávanější a nejočekávanější, jelikož v mžiku vteřiny může přijít brutální knockout a jedno velké tělo spadne na zem.

Fanoušci jsou o to více natěšení, když vědí, že do klece vstoupí predátor Francis Ngannou. Už jen obyčejný pohled na něj budí hrůzu, a když pak začne máchat svýma obrovskýma rukama, lidem se oprávněně zatajuje dech. A nejenom lidem – jeho soupeř o něm před pár dny prohlásil, že je to nejnebezpečnější muž v současné MMA.

Není se čemu divit. Jeho neskutečně tvrdé ruce pocítila taková jména jako například Andrei Arlovski, Alistair Overeem či i trochu smolně bývalý skvělý šampion Cain Velasquez.

Ngannou vyletěl nahoru jako raketa a sláva mu na přelomu let 2017 a 18 trochu stoupla do hlavy. Netrénoval, jak by měl, nekoncentroval se a do titulového zápasu se Stipem Miocicem šel s jasným přesvědčením, že to má v kapse. Neměl – zatuhl. A to se s ním drželo nějakou dobu, když poté předvedl jeden z nejhorších zápasů v historii těžké váhy UFC proti Derricku Lewisovi. Dvě prohry na body a především okamžitý pád dolů pro něj byly dostatečným budíčkem.

Související obsah

Ngannou se vrátil zpátky do své predátorské zóny a začal znovu zničit. Jeho poslední dva zápasy trvaly dohromady jednu minutu a jednu vteřinu. Je zpátky. Co to znamená pro soupeře?

Určitě hrozbu, ale Junior Dos Santos je pohyblivá těžká váha, která zaměstná každého a přesně to očekává proti Ngannouovi. Sám bývalý šampion s přezdívkou „Cigano“ moc dobře ví, jaké to je být na vrcholu a poté z něj spadnout. Momentálně se naopak vrací zpět a po třech jasných výhrách za sebou je přesvědčen, že vítězství nad predátorem automaticky znamená titulový souboj.

Oba jsou připraveni na bitvu, která má sice na papíře napsáno pět kol, ale zrovna u těchto dvou se očekává konec v prvním kole. Kdo padne jako první a kdo si naopak řekne o titulový zápas?

Související obsah

Sledujte hlavní kartu UFC z Minneapolis ze soboty na neděli ve 3:00 na Nova Sport 2.

Přehled zápasů:

Francis Ngannou vs. Junior dos Santos (těžká váha)

Jussier Formiga vs. Joseph Benavidez (muší váha)

Demian Maia vs. Rocco Martin (welterová váha)

Roosevelt Roberts vs. Vinc Pichel (lehká váha)

Drew Dober vs. Marco Polo Reyes (lehká váha)

Alonzo Menifield vs. Paul Craig (polotěžká váha)
 

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události