UFC

Napotřetí Vémolu vypnul. Takhle funguje rána na čelist

Napotřetí Vémolu vypnul. Takhle funguje rána na čelist
Attila Végh Zdroj: mymma.pl

Od začátku do Karlose „Terminátora“ Vémoly bušil. Attila Végh moc chtěl v zápase o česko-slovenskou jedničku MMA uspět. A taky se mu to povedlo. Ještě v prvním kole dal českému fighterovi KO. Ve 34 letech se tak stal králem Oktagonu 15. Pojďme po stopách jeho úspěchu.

Od samého začátku měl Végh navrch. Bylo vidět, jak moc je namotivovaný, nahecovaný. Jak moc chce uspět. Cílevědomě si šel za vítězstvím. Za titulem česko-slovenské jedničky.

Související obsah


Végh poprvé dobře Vémolu trefil už po třinácti sekundách. Druhý parádní zásah přišel o necelou půlminutu později. Opět to byla tvrdá pravá. Karlos byl rázem otřesený. Sice se držel stále na nohou, ale bylo vidět, že není v pohodě.
 


 

Slovenský fighter tak vycítil, že je potřeba soupeře dorazit. Finální úder přišel po dvou minutách a čtyřech sekundách. Végh potřetí využil svou nejsilnější zbraň a po jeho zásahu pravačkou šel Vémola k zemi. Rodák z Dunajské Stredy trefil „vypínač“ a mohl slavit sladké vítězství.

Související obsah

„Už v prvním úderu, co jsem dal, jsem věděl, že ho mám chyceného, jen se k němu nemůžu dostat. Musel jsem přemýšlet a další úder dát tak, abych ho vypnul. Byl to asi třetí čistý úder, kterým jsem ho trefil. Věděl jsem, že padne. Vyhrál jsem, protože jsem byl lepší,“ pravil Végh, když popisoval svůj triumf. Stal se vůbec prvním fighterem, který dal Vémolovi KO.

Na první pohled se mohlo zdát, že třetí a rozhodující úder nebyl tak silný. Jeho síla ale byla v přesnosti. Végh se trefil přesně do čelisti a tím Vémolu uspal.

Související obsah

Velmi pravděpodobně se stalo, že v důsledku úderu Vémolův mozek „plaval“ v mozkomíšním moku a přitom narážel na vnitřní strany lebky. 

Tvrdý úder do čelisti také čelistní kloub podráždí natolik, že se dostane až na mozkový kmen a tím dojde k utlumení mozkové kůry. Zápasník tak upadne do bezvědomí, což se v případě Vémoly stalo.

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události