Hokej

Kapitán mistrů světa pokračuje s hokejem, už má nový klub!

Kapitán mistrů světa pokračuje s hokejem, už má nový klub!
Zdroj: Profimedia

Odehrál dva zápasy, pohádal se s vedením a v Pardubicích skončil. Teď si kapitán mistrů světa z roku 2010 našel nové angažmá. S Tomášem Rolinkem se dohodlo druholigové Vrchlabí.

Do sezony vstoupil Tomáš Rolinek jako kapitán, ve druhém zápase ale spadl do čtvrté lajny a ve třetím už na soupisce nebyl vůbec. Následovala přestřelka s vedením Pardubic a nakonec se s Východočechy ve zlém rozešel.


Po měsíci a půl už má ale mistr světa z roku 2010 nové angažmá. Zájem o jeho služby projevilo Vrchlabí, které hraje třetí nejvyšší hokejovou ligu. „Náš tým momentálně jede na vítězné vlně a teoreticky jsme nepotřebovali další posílení, ale pokud se objeví taková osobnost, jakou Tomáš Rolinek bezpochyby je, nešlo vzhledem k našim ambicím odolat. Za rozhodnutí Tomáše pokračovat jsem strašně rád, je to výjimečný bojovník a hokejista, který bude platný zejména ve finálové části soutěže. Dohoda s Rolasem, jak to u takových osobností bývá, byla rychlá a snadná. Tímto náš tým dostává zase jiný rozměr a síla týmu je obrovská. Navíc funguje i chemie v kabině, což je na ledě znát. Myslím, že se máme letos ještě na co těšit,“ prozradil sportovní manažer Jiří Jakubec na klubových stránkách.

Související obsah


Vrchlabí se letos velmi daří. Po šestnácti zápasech má fantastickou bilanci 14 výher, jednoho vítězství po prodloužení a jen jedné porážky. Na druhé Mostecké Lvy má náskok 11 bodů.


Rolinek odehrál v Pardubicích 565 utkání. Mimo to působil jako kapitán i na Spartě a ve své bohaté kariéře oblékal také dres Liberce, Litvínova a ruských týmů Magnitogorsku a Ufy.

Související obsah

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události