MMA

Čínská zápasnice vytěžila z neštěstí maximum. Odjela trénovat s legendou

Čínská zápasnice vytěžila z neštěstí maximum. Odjela trénovat s legendou
Weili Zhang Zdroj: Profimedia

UFC šampionka Weili Zhang dokázala nešťastnou situaci v rodné Číně obrátit ve svůj prospěch. Kvůli epidemii koronaviru musela přesunout svou přípravu, nicméně k plánovanému vycestování do USA nedostala víza. Nakonec skončila v rukou legendy.

Aby nebyla ohrožena její kariéra a hlavně zdraví, plánoval její tým přesunout závěr přípravy na UFC 248 z Pekingu do USA.

Pravděpodobně selhalo jednání na obdržení urychlených cestovních víz a Weili Zhang (20-1) musela operativně vymyslet nový plán. Nakonec odjela spolu s trenéry do Mekky thajského boxu a na vyzyvatelku Joannu Jedrzejczyk (16-3) se připravuje pod dohledem legendárního zápasníka Seanchaiho.
 

Devětatřicetiletý Thajec je považován za jednoho z nejlepších zápasníku Muay Thai v historii. Na kontě má přes 350 duelů, ze kterých většinou vyšel jako vítěz. V současnosti je v důchodu s občasným výjezdem do zahraničí, kde měří síly s mladými vyzyvateli. Nicméně díky obrovské zápasové zkušenosti je pro šampionku slámové váhy (do 52 kg) cenným přínosem do její tréninku.

Související obsah

„Dobrý a zábavný sparing s Weili Zhang. Hodně štěstí na 7. března," napsal Thajec k videu ze společného tréninku.

„Jsem dojatá tím, že všichni moji trenéři přijeli do Thajska, aby mě připravili na UFC 248. Věřím, že díky přístupu mého týmu, ukážu v onom zápase skvělý výkon,“ napsala Zhang ke svému příspěvku z tréninku.

S polskou soupeřkou nepůjde jen o titul, ale dámy si v kleci vyříkají i předchozí provokace. Joanna se snažila rozhodit čínskou zápasnici nevhodným příspěvkem na sociální síti. Za předmět svého trash-talku si vybrala šířící se koronavirus.

Související obsah

Kromě cenných rad od postojářské legendy se Weili samozřejmě dál věnuje MMA. Thajsko se stalo v posledních letech vyhledávanou destinací nejen kvůli tradici Muay Thai, ale i pro mnoho kvalitních gymu, kde se trénují smíšená bojová umění.

Část přípravy tam strávila i Jiná UFC šampionka Valentina Ševčenko, která už 9. února bude bránit svůj pás muší váhy (do 57 kg) na UFC 247.
 

Duel Ševčenko vs. Chookagian a hlavní kartu UFC 247 sledujte v neděli 9. února živě od 4:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

Související obsah


DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události