Box

Lékaři pozastavili Wilderovi kariéru! Kvůli zranění nesmí do ringu

Ačkoli se sám Deontay Wilder cítí okraden, každý, kdo sledoval duel s Tysonem Furym viděl sedmikolový výprask. Nový šampion WBC trefil dvojnásobně víc úderů a rivala několikrát poslal k zemi. Wilder kvůli zraněním byl ihned hospitalizován a dostal několikatýdenní suspendaci ze zdravotních důvodů.

Wilder (42-1-1) inkasoval už v prvním kole tvrdý úder, který mu roztrhl ret. Poté, co se ve třetím kole poprvé ocitl na zemi, se vrátil do rohu s krvácejícím uchem. Ihned po zápase odjel do nemocnice, kvůli podezření protrhnutého bubínku a hrozbě i vážnějších zranění. Během bitvy schytal několik ran do temena hlavy, které by mohly vážněji poškodit jeho mozek.
 

Boxer zmeškal pozápasovou konferenci, ale jeho ucho si naštěstí vyžádalo jen pár stehů. Ačkoli neutrpěl vážnější zranění Nevadská státní komise mu udělila šestitýdenní suspendaci. Wilder by neměl trénovat do 8. dubna a zápasit nesmí do 23. dubna.

Zdroj: Profimedia

Šest týdnů rekonvalescence nijak neohrozí domluvený třetí zápas s Tysonem Furym (30-0-1). Během prvního pozápasového vyjádření Wilder přiznal, že hodlá využít ve smlouvě uvedené 30denní právo na odvetu. Boxeři by se měli v ringu znovu potkat 18. července, nicméně Furyho promotér preferuje odložení duelu na září 2020.

Zdroj: TN.cz

Tak jako tak, oba boxeři budou mít dostatek času na plnohodnotnou přípravu. Otázkou zůstává, jestli se Wilder dokáže poučit z první prohry v profesionální kariéře a na Furyho připraví novou strategii. V druhém zápase totiž nepředvedl nic, čím by soka výrazně ohrozil a ani smrtící pravačka ho nespasila.

Související obsah

Související obsah

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události