MMA

PREVIEW: V Las Vegas budou k vidění hned dva titulové zápasy!

PREVIEW: V Las Vegas budou k vidění hned dva titulové zápasy!
Zdroj: Profimedia

Dva titulové zápasy, každý s jiným příběhem. Las Vegas je znovu dějištěm historického galavečera, který se může hned několika způsoby zapsat do dějin. Udrží Israel Adesanya neporazitelnost nebo se konečně usměje štěstí na Yoela Romera? Vrátí se královna slámové váhy Joanna Jedrzejczyk zpět na svůj trůn, anebo na něm zůstane současný čínský fenomén Weili Zhang? Spoustu otázek, na které budeme znát už dnes v noci odpověď.

UFC Middleweight Championship
Israel Adesanya (c) vs. Yoel Romero

Unikátní zápas, který neměl proběhnout, ale kvůli zranění se nakonec vše změnilo a nestárnoucí Yoel Romero dostává další šanci na zisk titulu. Jeho nevšední příběh poutá pozornost a ve 42 letech vůbec nevypadá na to, že by měl nějak zpomalit. Hříčka přírody se k němu určitě hodí. Bývalý olympijský medailista ze zápasu, který v MMA předvádí nepředvídatelné věci. Nikdy nevíte, co od něho máte čekat. Směrem k vrcholu se vždy zastavil tak nějak sám, protože míval problémy navážit na titulové zápasy, ale to už nyní nehrozí a Romero je připraven předvést to, co nikdo nedokázal - porazit talentovaného proroka.

Israel Adesanya při vstupu do UFC prohlásil, že do 2 let se stane šampionem. Splnil vše, co bylo před něj hozeno. Překonal veškeré překážky a umlčel kritiky, kteří říkali, že je pouze postojář a s komplexními bojovníky bude mít problém. Nic z toho se nestalo a na podzim loňského roku dokázal to, co Romero nezvládl za 10 kol - porazit Roberta Whittakera a sebrat mu pás šampiona před rekordním publikem.

Související obsah

Adesanya rozděluje fanoušky - jedni ho zbožňují pro jeho styl a osobnost - druzí ho nenávidí, protože na něm vidí čirou aroganci. Ideální kombinace pro vytvoření nové superstar UFC, kterou bezesporu tento Novozélanďan s nigerijskými kořeny je. Adesanya ještě nikdy neprohrál a utkání s Romerem si sám vybral, protože chce znovu všem ukázat, že na to má. Romero je velmi těžký oříšek k rozlousknutí. Jeho některé prohry na body byly diskutabilní a navíc zřejmě podědil po svých předcích velký úder z boxu. Jeho výbušnost a kreativita by mohly Adesanyu překvapit, jenomže to samé se dá říct i z druhé strany. Israelův ladný pohyb, skvělá taktika, velmi dobrá obrana a především vynikající oko - to jsou atributy, které jej zdobí a mohly by být receptem na nebezpečného kubánského bojovníka. Pro fanoušky se ovšem nabízí vysoce atraktivní souboj, který při jakémkoliv výsledku změní dění ve střední divizi.

UFC Women's Strawweight Championship
Weili Zhang (c) vs. Joanna Jedrzejczyk

To samé se dá uplatnit na utkání žen, na které mohlo dojít daleko dřív. V době, kdy této váze vládla opravdová královna Joanna. Jenomže ta po dlouhých letech velmi rychle padla a dlouho se dostávala zpátky. Mezitím vyrostla nová hvězda kombinující velkou pokoru, tradiční čínské bojové umění a obrovskou sílu. Weili Zhang hned po vstupu do UFC dala o sobě vědět. Začala velmi obávanou soupeřkou a za pouhý rok byla schopná díky svým výkonům a výsledkům dostat titulový zápas. V něm naprosto zlikvidovala za 42 vteřin Jessicu Andrade, které se pro její nelidskou sílu každý bál. Dvacet výher v řadě a historicky první šampion UFC z Číny. Největší propagátor MMA v zemi, kde to dlouho s tímto sportem nevypadalo moc dobře.

Související obsah

Stejně tak to nevypadalo dobře s Joannou. Dlouho se dávala do kupy, prožila si velké osobní problémy a musela toho hodně změnit. Častokrát tvrdila, že stará Joanna je zpátky a nikdo jí nevěřil. Nyní je odhodlanější než kdy předtím. Pokud se to povede převést do klece, čeká nás nebývalá ženská řežba s vysokou frekvencí rozličných úderů. Pro Joannu to může být poslední šance na titul. Pro Weili prodloužení neskutečné vítězné série na 21 zápasů.

Sledujte nabitou UFC 248 dnes v noci ze soboty na neděli ve 4:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

Související obsah

Přehled zápasů:
Israel Adesanya (c) vs. Yoel Romero (střední váha - titulový zápas
Weili Zhang (c) vs. Joanna Jedrzejczyk (slámová váha - ženy - titulový zápas)
Beneil Dariush vs. Drakkar Klose (lehká váha)
Neil Magny vs. Li Jingliang (welterová váha)
Alex Oliviera vs. Max Griffin (welterová váha)
 

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události