MMA

Adesanya vs. Costa? Aneb co čeká fightery z titulových zápasů UFC 248

Adesanya vs. Costa? Aneb co čeká fightery z titulových zápasů UFC 248
Zdroj: Profimedia

Galavečer UFC 248 je za námi a přinesl skvělou podívanou, především díky souboji o titul ve slámové váze. Weili Zhang i Israel Adenasya obhájili své tituly, ale nyní se nabízí otázka, kdo další je vyzve? A co čeká jejich neúspěšné vyzyvatele?

Israel Adenasya

Rodák z Nigérie, který reprezentuje Nový Zéland, obhájil v souboji s Yoelem Romerem titul ve střední váze. Jeho dalším vyzyvatelem by měl být Brazilec Paulo Costa. Ten je stejně jako Adenasya neporažen.


Původně to měl být Costa, kdo se měl utkat s Novozélanďanem o titul, jenže kvůli zranění bicepsu z plánovaného zápasu sešlo. Pokud se tedy Costova rekonvalescence bude vyvíjet dobře, dočkáme se souboje dvou neporažených zápasníků. Když by se Costův biceps nehojil, byl by pravděpodobně na řadě Jared Cannonier.

Související obsah

Yoel Romero

Kubánec mívá problémy se splněním střední váhy, takže se dá očekávat, že by přestoupil opět do váhy polotěžké. V ní by mohl nastoupit třeba proti Coreymu Andersonovi, jenž se oklepává z drtivé prohry s Polákem Blachowiczem.


Je možné, že Romero zůstane u střední váhy, ale prohrál 4 z posledních pěti zápasů, přičemž dvakrát ani nesplnil váhu. Dávalo by tedy smysl, aby našel nový impuls v přechodu do vyšší váhové kategorie, kde by se vyvaroval velkých problémů se splněním váhy.

Související obsah

Weili Zhang

Číňanka těsně obhájila titul ve slámové váze a nyní bude čekat na další vyzyvatelku. Tou by měla být vítězka duelu Rose Namajunas vs. Jessica Andrade, který se uskuteční 18. dubna.


Tyto dvě bojovnice jsou v žebříčku hned za Číňankou, takže titulový zápas by měl čekat právě na vítězku duelu, který bude předcházet souboji Chabiba Nurmagomedova s Tonym Fergusonem.

Související obsah

Joanna Jedrzejczyk

Polská fighterka titulový zápas prohrála jen velmi těsně, nedá se tedy očekávat, že by bojovala s některou z bojovnic nízko v žebříčku.

Související obsahJako jedna z možností se jeví poražená z výše uvedeného zápasu Namajunas vs. Andrade. Jako další připadá v úvahu neporažená Tatiana Suarez. Té však kariéru zbrzdilo zranění krku, které si odnesla ze své poslední výhry v červenci 2019. Pakliže by byla zdravotně v pořádku, mohla by pro ni být Polka posledním krokem k titulovému zápasu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události