LOH Tokio 2021

Desítky tisíc Japonců stály hodiny ve frontě jen kvůli olympijskému ohni!

Desítky tisíc Japonců stály hodiny ve frontě jen kvůli olympijskému ohni!
Zdroj: Profimedia

Strach z nákazy? Ale kdepak! Ten u více jak padesáti tisíc Japonců z města Sendai nehledejte. Navzdory světem se šířící pandemii koronaviru se vydaly davy občanů ke stanu na železniční stanici, kde byl vystaven oheň, jenž by měl v červenci hořet v dějišti olympijských her v Tokiu.

Navzdory sílícímu tlaku sportovních svazů, federací, asociací a samotných atletů na přesunutí olympijských her na další rok či jiný termín putuje kolem světa tradiční a nezbytná pochodeň.

V den vyhlášení nouzového stavu na území České republiky byl v řecké Olympii zažehnut symbol olympijských her. Tradiční pochodeň se 12. března bez velkých fanfár vydala do Japonska, kde by se měly letní hry konat v Tokiu. Pochodeň má putovat po celé zemi. První zastávku však udělala v prefektuře Miyagi.

Související obsah

Na tamní železniční stanici byla vystavena a i přes obavy organizátorů, kteří uvažovali dokonce o zrušení celé akce kvůli strachu z masové účasti, se k ní po několik hodin mohly hrnout davy lidí.

Zdroj: Profimedia
 

Některá zahraniční média, která si tak říkajíc neberou servítky, dokonce označují tamní občany za stádo. Většina návštěvníků prestižní události sice prventivně zahalila nos a ústa rouškou, nicméně našli se i tací, kteří tak neučinili.

Lidé se tísnily v dlouhé frontě i několik hodin. Štrůdl lidí chtějící spatřit oheň, který je nadějí na uskutečnění olympiády, byl dlouhý až půl kilometru, jak referovala místní média.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události