Olympijské hry

Jsme připraveni na všechny varianty. Posunutí je logické, zní z ČOV

Jsme připraveni na všechny varianty. Posunutí je logické, zní z ČOV
Zdroj: Profimedia

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) nyní intenzivně jedná o tom, zda se letní olympiáda v Japonsku bude konat či nikoliv. Veškeré informace bedlivě hlídá i Český olympijský výbor (ČOV), který je připraven čelit jakékoliv variantě, jak potvrdil na pondělním briefingu.

Uspořádat či neuspořádat. To je, oč tu běží. Navzdory sílícímu tlaku světových federací na přesun olympijských her z letního termínu se vydala na tradiční pouť pochodeň, která je nadějí na uspořádání největší sportovní akce roku 2020.

Celou situaci musí sledovat také Český olympijský výbor, který na pondělí svolal speciální briefing, na němž důležité kroky projednával. „Čekáme, jak se situace bude vyvíjet, protože se všechno mění každý den. Jsme flexibilní a připraveni na každou variantu. Neopouštíme variantu 24. července, i když ji v současné době nepovažujeme za příliš pravděpodobnou,“ oznámil předseda ČOV Jiří Kejval.

 

Související obsah

„Zatím nejsou dobré zprávy, i když situace kolem koronaviru se zejména v Číně i v Japonsku zlepšuje. Otevření možnosti posunutí je logické, ukáže se postupem času, jak to nakonec dopadne,“ pokračoval dále ve výčtu novinek Kejval.

Sám dvaapadesátiletý funkcionář je členem MOV a ubezpečuje, že kdyby mělo dojít k ohrožení samotných sportovců, hry by neproběhly. „Mezinárodní olympijský výbor by nikdy nevystavil sportovce i všechny další účastníky jakémukoliv nebezpečí. Pořád jsou do začátku her čtyři měsíce a situace se může změnit. Jsme s MOV i japonskými organizátory v úzkém kontaktu a jsme připraveni být maximálně flexibilní.”

Související obsah

 

Na speciální konferenci promluvil k novinářům i dvojnásobný olympijský vítěz a šéf výpravy Martin Doktor. „Vždycky hodnotím věc ze současné situace. Teď tam asi nikoho nepošleme. Ale nevíme, co se bude dít za týden, za dva týdny. Pro nás je měřítkem číslo jedna, jestli budou hry bezpečné,” prozradil bývalý prvotřídní rychlostní kanoista.

„Ať už bude rozhodnutí MOV jakékoliv, mělo by být vůči sportovcům co nejspravedlivější, i když úplně fér ke každému to už za této situace být nemůže,“ doplnil dále Doktor, který zároveň ocenil, že sportovci na situaci nerezignují a pokračují v tréninku i v omezených podmínkách.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události