šipky

České šipky spouští nový projekt. Tipsport Premier League 2020 startuje

České šipky spouští nový projekt. Tipsport Premier League 2020 startuje
Zdroj: Tipsport Premier League 2020

V době, kdy je celý národ odsouzen ke karanténě, v době, kdy fotbalový, nebo hokejový zápas připadá v úvahu jedině na počítačích, nebo hracích konzolích, přichází čas představit nejlepší šipkové hráče z České republiky v soutěži s názvem Tipsport Premier League 2020. A nebude to žádná počítačová hra, nebo záznam starších zápasů. Tohle budou ty nejlepší České šipky v přímém přenosu. Šipky totiž umožňují souboj dvou hráčů, kteří mohou v tu samou chvíli být v Praze, nebo například v Návsí.

Jak už název soutěže napovídá, systém bude podobný své předloze, tj. PDC Premier League Darts.
 

Všechny zápasy budou exkluzivně streamované na TV Tipsport. Na jednotlivé zápasy budou také na tipsport.cz vypsány sázkové kurzy.
 

Související obsah


 

Součástí ligy bude také charitativní část. Za každou hozenou “180” věnuje Titulární partner TPL prostřednictvím své Nadace Tipsport 500 Kč na nákup zdravotnického materiálu (roušek, ventilátorů atd.) pro boj proti korovaviru.

Smyslem soutěže je kromě boje proti koronaviru, také možnost představit široké veřejnosti nejlepší české šipkaře. Pro hráče, kteří se prvního ročníku TPL zúčastní, je to skvělá příležitost zahrát si v této složité době proti nejlepším hráčům v republice a získat tak zkušenosti do dalších let kariéry.
 

V první fázi soutěže (9 kol) hráči odehrají zápasy každý s každým na 6 vítězných legů. Poslední dva ze soutěže vypadávají.
 

Související obsah


 

Ve druhé části (7 kol) se 8 postupujících utká opět každý s každým na 7 vítězných legů. Výsledky z první části ligy se počítají. První 4 postoupí do finálového večera.
 

Ve finalové části se utká první se čtvrtým a druhý se třetím po základní části. Vítězové se utkají o titul vítěze Tipsport Premier League 2020. Semifinále i finále se bude hrát na 10 vítězných legů.

O pořadí v tabulce rozhoduje:

1. Počet bodů (za výhru hráč získá do tabulky jeden bod)

2. Rozdíl +/- legů

3. Počet vyhraných legů proti podání

4. Nejvyšší zahraný průměr v jednom ze zápasů

5. Rozhoz na 9 šipek

Související obsah


 

Zápas začíná rozhozem na střed o to, kdo bude začínat. Jako první bude na střed házet hráč uvedený v rozpise na prvním místě. Hodnoty rozhozu jsou: 50 - červený střed; 25 - zelený střed; mimo. Pokud oba hráči hodí stejnou hodnotu. Hod na střed se opakuje v obráceném pořadí, a to až do rozhodnutí.
 

Všichni hráči budou mít ve svém domácím prostředí připravenou webkameru, pomocí které bude možné sledovat každou odhozenou šipku. Hráči po každém svém hodu nahlásí počet hozených bodů. Diváci ve výsledném obraze uvidí najednou oba terče a také aktuální skóre. Skóre bude zaznamenáváno pomocí aplikace DartConnect. Díky tomu budou k dispozici také všechny statistiky.

A teď to nejdůležitější. Kdo vlastně bude hrát (v abecedním pořadí)?

Daniel Barbořák

Adam Gawlas

Pavel Jirkal

Ondřej Kysilka

Alexander Mašek

Michal Ondo

David Písek

David Rosí

Vítězslav Sedlák

Michal Šmejda
 

Náš jediný držitel PDC Tour Card Karel Sedláček se TPL 2020 bohužel nemůže zúčastnit. PDC oznámila, že z důvodu podepsaných smluv nemohou držitelé PDC Tour Card hrát žádné jakkoliv vysíláné (tj. i na internetu) soutěže.

Hrací termíny:

1. fáze

Úterý 7. 4. - 1. kolo (5 zápasů na 6 vítězných legů)

Středa 8. 4. - 2. kolo (5 zápasů na 6VL)

Čtvrtek 9. 4. - 3. kolo (5 zápasů na 6VL)

Středa 15. 4. - 4. kolo (5 zápasů na 6VL)

Čtvrtek 16. 4. - 5. kolo (5 zápasů na 6VL)

Středa 22. 4. - 6. kolo (5 zápasů na 6VL)

Čtvrtek 23. 4. - 7. kolo (5 zápasů na 6VL)

Středa 29. 4. - 8. kolo (5 zápasů na 6VL)

Čtvrtek 30. 4. - 9. kolo - noc rozhodnutí (5 zápasů na 6VL)

2. fáze

Středa 6. 5. - 10. kolo (4 zápasy na 7VL)

Čtvrtek 7. 5. - 11. kolo (4 zápasy na 7VL)

Středa 13. 5. - 12. kolo (4 zápasy na 7VL)

Čtvrtek 14. 5. - 13. kolo (4 zápasy na 7VL)

Středa 20. 5. - 14. kolo (4 zápasy na 7VL)

Čtvrtek 21. 5. - 15. kolo (4 zápasy na 7VL)

Středa 27. 5. - 16. kolo (4 zápasy na 7VL)

Finále

Čtvrtek 28. 5. 2x semifinále, finále (3 zápasy na 10VL)

Všechny hrací dny se začíná hrát v 20:00, konec cca 23:00. 1. kolo Tipsport Premier League 2020 můžete sledovat už toto úterý ve 20:00 na kanále Nova Sport 2.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.