Prezident USA Donald Trump měl v sobotu konferenční hovor se zástupci největších sportovních soutěží Spojených států amerických. Trump věří, že NFL začne normálně podle plánu v září. Reportérům v Bílém domě poté řekl, že sportovní dění, podle něj, začne spíše dříve než později.
Basketbalová NBA a hokejová NHL byly přerušeny ještě před playoffovými boji, fotbalová MLS sotva začala a baseballová MLB nestihla rozehrát jediný zápas. Všechny tyto soutěže by se nyní měly hrát, jenže kvůli pandemii koronaviru se tak neděje.
Americký prezident Donald Trump proto uspořádal konferenční hovor, s komisaři nejdůležitějších sportovních lig USA, na které nechyběl ani zástupce NFL (ligy amerického fotbalu). Ta má svůj začátek naplánovaný na září s přípravnými zápasy v srpnu a Trump jejímu komisaři řekl, že věří, že liga odstartuje ve svém původním termínu.
"Chci fanoušky opět zpátky v arénách, jakmile budem připravení," řekl novinářům prezident USA v Bílém domě. "Datum vám říct nemůžu, ale bude to spíše dříve než později," uvedl Trump.