Fotbal

Fotbalový mistr světa z roku 1966 podlehl v nemocnici koronaviru

Fotbalový mistr světa z roku 1966 podlehl v nemocnici koronaviru
Fotbalová legenda Norman Hunter | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Anglický fotbal přišel o legendu Normana Huntera. Mistr světa z roku 1966 a dlouholetý hráč klubu Leeds United po týdnu v nemocnici prohrál boj s koronavirem. Zemřel v 76 letech.

„Leeds United je ztrátou ikony klubu devastován. Zůstane po něm obrovská díra v naší rodině. Jeho odkaz nebude nikdy zapomenut,“ vyjádřilo se 17. dubna vedení druholigového týmu, ve kterém se Hunter stal opravdovou legendou.
 

Hunter do týmu nastoupil v 15 letech a do zápasu naskočil poprvé v roce 1962. Patnáct sezón pravidelně oblékal bílý dres, ve kterém za Leeds odehrál 726 zápasů a vstřelil 26 gólů. S Jackem Charltonem utvořil obranné duo, již vydrželo přes deset let.

Zdroj: Profimedia

S Leedsem vyhrál tituly v nejvyšší anglické lize v letech 1969 a 1974 i FA Cup v roce 1972. Na konci sezóny 1973-74 byl vyhlášen nejlepším anglickým hráčem.
 

Nekompromisní obránce také hrál za národní tým, za který odehrál 28 zápasů. Byl součástí anglického výběru, který jako jediný dokázal vyhrát Mistrovství světa. V roce 1966 ze střídačky sledoval, jak Anglie ve finále porazila Západní Německo 4:2. 

Zdroj: Profimedia

Po působení v Leeds přestoupil do týmu Bristol City a kariéru ukončil v roce 1983 v druholigovém týmu Barnsley. Nicméně jeho odkaz není tvořen jen úspěchy a trofejemi, nýbrž hrou a sportovním duchem, které na trávníku dlouhá léta předváděl.

Související obsahHunter byl po diagnostikování COVID-19 převezen do nemocnice. Ačkoli týden nemoci vzdoroval, 17. dubna ji podlehl. Odchod fotbalové legendy zasáhl celou Británii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události