Fotbal

Trenéři v Žilině nastoupili do továrny. Žádný problém, říká legenda Sparty

Trenéři v Žilině nastoupili do továrny. Žádný problém, říká legenda Sparty
Zdroj: Profimedia

Není to tak dávno, co Vladimír Labant brousil lajnu na Letné. Byl u čtyř mistrovských titulů, jako první Slovák si zahrál Ligu mistrů a fanoušci si ho pamatují i jako oběť spoluhráče Petra Gabriela, který mu ošklivě zlomil nohy. Dnes je rodák ze Žiliny zase doma na Slovensku a v době korony nastoupil do továrny svého šéfa.

Možná nejpamátnějším zápasem, který Vladimír Labant odehrál, byla fantastická bitva s Realem Madrid, kde v roce 2001 Sparta sice padla 2:3, ale díky jejich parádnímu výkonu tleskala celá Letná dlouho vestoje.

Po konci kariéry, kterou předčasně ukončila zranění, se Labant přesunul domů na Slovensko a v Žilině měl na starosti mládežnické týmy. Jenže když přišla omezení volného pohybu osob a zastavení sportovních aktivit, nastoupil do továrny jeho zaměstnavatele Josefa Antošíka.

Související obsah


„Nejen pro klub nastaly těžké časy, a tak jsme rádi přidali ruku k dílu,“ vypráví pro Žilinský večerník. V továrně totiž kvůli zavřeným školám mají mnozí lidé problém s hlídáním dětí, a tak musí zůstat doma. A na jejich místo zaskočili fotbaloví trenéři.


„Mně ani mým kolegům to nedělá problém. Je to práce u pásu, ale není to stereotyp. Pokaždé je to něco jiné. Všechno špatné je k něčemu dobré, možná si lidé budou vážit jakéhokoliv výdělku,“ vypráví Labant.

Zdroj: Profimedia

Kromě práce v továrně, na dálku kontroluje tréninkové plány svých svěřenců. „Naši hráči mají individuální plány a posílají nám videa. My trenéři máme čas vyplněný prací. Někdo pracuje víc, někdo méně a někdy jsme na telefonu, když někdo vypadne. U mě to není každodenní dril, ti mladší možná chodí do práce častěji, ale podle potřeby umím přijít a zaskočit,“ vypráví Labant.

Související obsah


Na konec angažmá několika opor Žiliny, které přišlo poté, co se s majitelem klubu nedohodli na podmínkách, má svůj názor: „Ti kluci mají potenciál, to je bez debaty, Bude důležité, jaká doba bude a kolik peněz budou mít kluby na nákup nových hráčů. Ale o jejich budoucnost se nebojím, spíš mě trápí solventnost klubů v nejbližších měsících.“

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události