Koronavirus

Další uvolnění pro sport! Až tři sta lidí a možnost používat šatny a sprchy

Vláda České republiky přišla s dalším balíkem, který uvolňuje opatření související s pandemií koronaviru. Nově bude povolen větší počet účastníků a uvolní se i omezení co se týče zázemí sportovišť.

Datum 25. května přináší další úlevu pro sport související s mimořádným stavem. Od zmíněného datumu budou otevřeny například bazény.

Rovněž bude zvýšen počet osob, které se budou moci sportovních a kulturních akcí zúčastnit. Nově je to 300 účastníků. Vláda postupně počítá s dalším zvyšováním. Od 6. června bude dle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha možnost až 500 a od 22. dokonce jedno tisíce lidí. To za příznivého vývoje.

Související obsah

Kromě toho bude možnost využívat také šatny a sprchy. V prvním kompletním kole fotbalové ligy po restartu budou i nadále zmíněné prostory pod vlivem přísných hygienických pravidel.

Pohybu chtiví sportovci budou muset v šatnách obsazovat místa od vzdálených konců místností a využívat případně jen každou druhou skříňku, jak se píše v materiálu, které ministerstvo zveřejnilo v pátek. Zároveň dodává, že provozovatelé musí zajistit co největší rozptyl osob v převlékacích místnostech.

Související obsah

 

Zároveň s tím odpadají dohady o počtu osob na stadionu, které byly sporem doposud, kdy byl maximální povolený počet jedno sto. Na stadionech bude muset být i nadále přítomna dezinfekce a ošetření a očistě se nevyhnou ani pomůcky. Provozovatelé budou muset pravidelně čistit veškeré prostory v průběhu dne i po uzavření.

To vše spojené s povolením konání hromadných akcí nahrává také třeba atletům, kteří budou moci pořádat mítinky či běžecké závody. Samozřejmě, za dodržení stanovených hygienických norem. I nadále platí, že sportovci nemusí mít zakrytý obličej rouškou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události