Box

Šílený plán! Král boxu chce pořádat zápasy na zahradě své luxusní vily

Šílený plán! Král boxu chce pořádat zápasy na zahradě své luxusní vily
Eddie Hearn a jeho rodný dům Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram

V době koronavirové se každý snaží najít cestu, jak zachránit svůj byznys. S kuriózním plánem přišel boxerský promotér Eddie Hearn. Ten se rozhodl pořádat boxerské zápasy přímo na své zahradě.

Eddie Hearn se v boxerském světě těší obrovskému respektu. Podobně jako v MMA prezident UFC Dana White. Ten se však se svými galavečery vrátil už 9. května a boxerský promotér přiznal, že mu jeho úspěch závidí.„Závidím Whiteovi, že může pořádat zápasy, na které se fanoušci těší,“ řekl Hearn pro The Athletic.
 

V Anglii panují přísná bezpečností nařízení a i tam musely být sportovní akce musely odloženy. Nicméně vynalézavý Hearn představil svůj plán, jak box vrátit zpět do čela sportovního dění. Chce pořádat galavečery Matchroom fight Camp přímo na své zahradě.

Zobrazit pspvek na Instagramu

#FightCamp

Pspvek sdlen Eddie Hearn (@eddiehearn),


„Myslím, že v tuto dobu má každý právo být nápaditý a inovativní. Stejně jako jsme my s naším Matchroom fight campem. Sportovní vysílatelé budou nadšeni. Náš plán je oživit box živými přenosy z naší zahrady,“ okomentoval Hearn svůj plán pro talkSPORT.
 

Akce se mají pořádat v Hearnově rodném domě východně od Londýna v městečku Brentwood. Vila slouží jako středisko společnosti Matchroom, kterou Hearn řídí. Rezidence stojí na šestihektarovém pozemku a na obrovské zahradě má vyrůst zastřešený boxerský ring.

Zázemí pro boxery bude v nedalekém hotelu. Při příchodu budou účastníci testováni a následně se přesunou do karantény do vlastního pokoje, který opustí až s negativním výsledkem na koronavirus.


Hearn nehodlá na nic čekat a boxerské duely by mohly začít už v červenci. Vybudování zázemí a ringu bude stát přes milion liber (přes 30 milionů korun).

Související obsah


Během léta by se na zahradě mohl odehrát duel o prozatímního šampiona organizace WBC mezi držitelem titulu Dillianem Whytem (27-1) a Alexanderem Povetkinem (35-2-1). Ranaři těžké váhy spolu měli změřit síly již začátkem května, ale zápas byl s očividných důvodů odložen.

Zdroj: Profimedia


Další, kdo by se rád představil na zápasnické zahradě, je několikanásobný šampion a největší jméno v Hearnově stáji Anthony Joshua (23-1). Ten má své tituly IBF, WBO a WBA bránit proti Kubratu Pulevovi (28-1).

Související obsah


Nicméně Hearn nechce svého nejlepšího koně nechat zápasit za zavřenými dveřmi bez diváků. „Mluvil jsem s Anthonym a on chce na zahradě zápasit. Já si nemyslím, že to bude jediná možnost, ale on chce,“ komentoval Hearn přání svého svěřence.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události