UFC

Veterán UFC se vrací do klece! Na pomoc si povolal Viktora Peštu

Veterán UFC se vrací do klece! Na pomoc si povolal Viktora Peštu
Alexander Gustafsson a Viktor Pešta Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram Viktor Pešta

Bývalý adept na titul polotěžké váhy v UFC Alexander Gustafsson se vrací ze zápasnického důchodu. Do přípravy na červencový comeback si na pomoc povolal Viktora Peštu. Stihli už i jeden společný sparing a podle českého ranaře je Švéd ve skvělé kondici.

 Gustaffson (18-6) ukončil kariéru v červnu 2019 po prohře s Anthony Smithem (33-15). Nicméně přesně o rok později oznámil návrat a 25. července ho čeká duel s Fabrício Werdumem (23-9-1) na Zápasnickém ostrově.
 


Na návrat se tradičně připravuje v rodném Švédsku v gymu Allstars, kam si pozval bývalého UFC zápasníka Viktora Peštu (15-6). Český zápasník z prvního tréninku sdílel fotku na sociálních sítích

Zobrazit pspvek na Instagramu

Tak jsem zptky ve vdsku! U je to est a pl roku, co jsem poprv dostal pozvnku dlat Alexovi sparring partnera. Tehdy to pro m byla prvn zkuenost s profi tmem a prvn krok do svta pikovho MMA. V Allstars jsem pak trnoval nco pes rok, ne jsem se vydal hledat tst do Ameriky. No a te skoro po pti letech jsem tu zase. Tlocvina a vichni lidi okolo ve m vyvolvaj spoustu vzpomnek a nostalgie. Je tu fajn. ... Its been six and a half years since I was first invited to Sweden to be Alexs training partner. Back then that was my first experience with a real pro team and a first step into the world of top level MMA. Ive been with the team for over a year before I moved to USA. And now after nearly five years, Im back here once again. The gym and the people around bring me a lot of memories and make me kinda sentimental. Its good to be back.

Pspvek sdlen Viktor Pesta (@viktorpesta),


Avšak pro Peštu to není nová zkušenost. S Gustafssonem trénoval již před šesti lety. Tehdy byl český zápasník v profesionálním světě MMA nováčkem, ale ani teď, když má za sebou kariéru v UFC, pro něj spolupráce není o nic míň významná.
 

Gustafssonovi je nyní 33 let, ale podle Pešty je ve skvělé kondici. Roční pauza mu prý prospěla a našel novou motivaci.

Zdroj: Profimedia

„Máme za sebou jeden trénink a rovnou jsme spárovali. Myslím, že Gustafssonovi pauza prospěla. Zdá se být hladovej a motivovanej,“ zhodnotil Pešta první společný trénink.
 

Švédský zápasník v UFC absolvoval 16 zápasů a čtyřikrát usiloval o titul polotěžké váhy, avšak nikdy na vytoužený pás nedosáhl. Nyní mu patří osmá pozice v žebříčku do 93 kg, ale pro svůj comeback se rozhodl postoupit do těžké váhy.
 

„Myslím, že v té váze by mohl slušně rozvířit vody. Bude proti většině těžkotonážníků mnohem rychlejší a pohyblivější,“ pokračoval český zápasník.
 

Pešta se několik měsíců zotavoval ze zranění, které utrpěl na galavečeru OKTAGON 15. Nyní je zpět v plné přípravě a hodlá znovu bojovat o nejvyšší příčky ať už v těžké či polotěžké váze.
 

„Čelist už je zahojená, spáruju a trénuju bez omezení,“ řekl Pešta pro televizi Nova.

Související obsah

Přesné datum svého příštího zápasu neprozradil, ale přiznal, že by se v kleci měl představit ještě v roce 2020. O svých plánech do budoucna promluvil s televizí Nova na křtu knihy Život v kleci.


Pešta promluvil o svém příštím zápase:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dallas se udržel, Dončiče dělila asistence od triple doublu

Basketbalisté Dallasu odvrátili semifinálovou blamáž a ve čtvrtém zápase série s Golden State Warriors si připsali první výhru. Domácí Mavericks si v průběhu zápasu udělali pohodlný náskok a před poslední čtvrtinou vedli o 29 bodů. Nakonec vyhráli 119:109 a protáhli sérii minimálně do pátého zápasu. Nejvíce zářil tradičně domácí Luka Dončič. Slovinec zaznamenal 30 bodů, 14 doskoků a 9 asistencí.