Esport

Boj o play-off vrcholí, CZC.eSuba stále neporažena

Boj o play-off vrcholí, CZC.eSuba stále neporažena
Zdroj: esuba.eu

Československá liga v oblíbené hře League of Legends má za sebou dvanáct ze čtrnácti kol. Do play-off se podívá nejlepších šest týmů a nejlepší dva navíc budou nasazené přímo do semifinále. Sezóna tedy skončí jen pro dva nejslabší týmy.

Bez prohry pokračuje úspěšně CZC.eSuba, která už bude stoprocentně první, ale naopak boj o zbylá místa ve vyřazovací části se začíná zamotávat.

Do nejlepší šestky se určitě krom eSuby dostane i trojice týmů: Team Sampi, Cyber Gaming a SINNERS, které budou v posledním kole hrát o 2. místo zaručující postup do semifinále. O zbylá dvě místa ale mohou bojovat všechny čtyři zbylé týmy, včetně Inside Games, kteří přitom neměli po devíti utkáních na kontě ani jediný bod.

Související obsah

V prvním zápase se utkali SINNERS proti Team Brute. První jmenovaný celek potvrdil svou převahu v individuální kvalitě a dominoval na všech třech lajnách. Díky bezchybné exekuci v pozdější části hry si SINNERS došli pro čisté vítězství už ve 23. minutě. Naopak hráči Brute vypadali ztraceně a svou specifickou kompozici hrdinů nikdy nedokázali pořádně zužitkovat.

 

Pak přišel na řadu zápas Vikingekrig a Team Sampi. V něm dominovali reprezentanté Sampi, kteří skvěle navázali na svou skvělou šňůru z posledních čtyř zápasů a proti vikingům vyhráli v lize již popáté v řadě. Nejlepší výkon z týmu Sampi opět podal Petr “Bobistaa” Fojtík, který se ukázal jako pravý tahoun týmu a z čerstvě osmnáctiletého hráče horní linky se stala velká opora jednoho z nejambicióznějších celků v lize. 

Související obsah

Dalším zápasem v pořadí byl duel Gunrunners proti SINNERS. Přestože se SINNERS museli do hry vrátit jen po krátké pauze, na kvalitě jejich výkonu to nebylo ani zdaleka znát. Podobně jako proti Brute zvládli SINNERS vyhrávat i proti nováčkům v lize po celé mapě a za vyzdvižení stojí zejména výkon Ondřeje “Ordna” Prachaře, který v týmu hájí středovou linku. Ondřej dohrál s bilancí 8 zabití, 5 asistencí a bez jediné smrti.
 
 
Gunrunners ani nerozdýchali porážku od SINNERS a ihned se vrhli do boje proti dalšímu přednímu týmu Cyber Gaming. Zkušené sestavě kyborgů dokázali pořádně zatopit a v brzkých fázích duelu se ve velmi dobrém světle předvedl hlavně jungler Adrián “Xanfii” Štraus. Ten sice týmu výrazně pomohl držet tempo zápasu, ale zkušenosti nakonec nad mladou agresí zvítězily. Cyber Gaming se nakonec díky trpělivému výkonu dokázali dostat zpátky do zápasu a otočit jej ve svůj prospěch.
 
 
Mnoho diváků s nadšením očekávalo střet CZC.eSuby a týmu Sampi. Modrá krev, jak se už léta eSubě přezdvívá, mohla konečně prohrát, protože se jí postavili rozjetí reprezentanté Sampi. Žádné překvapení se však nekonalo, jelikož se CZC.eSuba na své soupeře ukázkově připravila, dokázala eliminovat jeho silné stránky a naopak nechala vyniknout Adama “Randoma” Grepla. Ten si několika parádičkami za svého oblíbeného šampiona Azira vybojoval i cenu pro hráče zápasu. 
 
 
Také v online zápasech může občas dojít k kontumaci, která tentokrát postihla sestavu posledních Inside Games. Jejich francouzský člen Steeve “Akutsune” Bernard totiž nestihl včas aktualizovat svůj turnajový klient, na kterém se liga hraje a jelikož šlo o nezodpovědnost hráče, museli organizátoři utkání kontumovat. Dvanáctá výhra v řadě šla tedy na konto CZC.eSuby v podstatě zdarma.
 
 
 
Večerního zápasu Vikingekrig proti Cyber Gaming už se ale fanoušci česko-slovenské scény dočkali, a stálo to za to! V utkání se totiž přelévaly misky vah z jedné strany na druhou a dlouho ani nebylo jasné, kdo vlastně vede. Nakonec ale znovu Cyber Gaming dokázali využít svých bohatých zkušeností a po 44 minutách hry se jim konečně povedlo vikingy udolat. Jako jediný odehrál hru s čistým štítem jungler Cyber Gaming Václav “Lipánek” Maxa, jehož výkon je obdivuhodný i proto, že v průběhu sezóny musel měnit týmovou roli.
 
 
V závěrečném utkání se tentokrát podařilo nastoupit Inside Games proti Team Brute. Právě hráči Inside Games si také připsali velmi důležitou výhru, protože nyní mohou živit alespoň teoretickou šanci na postup. Poslední tým současné tabulky ukázal velmi dobrý taktický výkon a hvězdou zápasu proti Brute se stal německý midař Daniel “Final” Glaser. Ten skvěle dokázal pomáhat zbytku týmu a na vítězství tedy má lví podíl.
 
 
Poslední dvojkolo Hitpoint Masters čeká týmy v neděli, kdy ve 14:30 vypukne poslední hrací den ligové fáze. CZC.eSuba se ji pokusí dokončit bez prohry, o druhé místo budou bojovat Cyber Gaming, SINNERS a Sampi. Zbylé celky hrají o poslední dvě místa v play-off, ale nejlepší výchozí pozici mají Vikingekrig Esports a Team Brute se skóre 4:8.
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události