UFC

Whittaker je šampion bez pásu! Nezáleží jestli ho mám, řekl po výhře

Bývalý UFC šampion Robert Whittaker se v neděli po devíti měsících vrátil do klece a po taktické pětikolové bitvě si připsal první vítězství od ztráty titulu. Výhra ho vrátila zpět do hry a je připravený znovu dobít trůn střední váhy.

Whittaker v říjnu minulého roku prohrál s úřadujícím šampionem střední váhy Israelem Adesanyou. Po drtivém knokautu se na nějakou dobu odmlčel, aby přehodnotil kariéru, osobní záležitosti a znovu našel správný směr. 

„Jsem na šampionské úrovni. Každý to vidí a každý to ví. Minulý zápas jsem nebyl sám sebou. Nechci snižovat Adesanyův výkon, je to prvotřídní ranař, ale nebyl jsem to já,“ řekl nyní Whittaker.
 

Související obsahPauza mu prospěla a na čtvrtém galavečeru konaném na Zápasnickém ostrově předvedl skvělý výkon. Po pětikolové bitvě s Darrenem Tillem si odnesl jednomyslné vítězství a upevnil pozici jedničky střední váhy. Později na pozápasové konferenci několikrát demonstroval svůj mindset šampiona.

 

„Jsem šampion bez pásu nebo s pásem. Na tom nezáleží. Tak to prostě je. Těším se na návrat do tréninku a jak se vyvine příští zápas. Jsem připravený na titulovou šanci, ostatně jsem to ukázal dnes v noci,“ pronesl na tiskovce.

Související obsah

Do klece by se rád vrátil na podzim, ale zvolený termín na titulovou šanci nevypadá. Tu v září dostane Paulo Costa, který na UFC 253 vyzve Israele Adesanyu.


Ačkoli by Whittaker chtěl bojovat o titul, je připravený změřit síly i s někým jiným. Jak sám říká, je šampion i bez pásu a klidně si cestu na trůn prodlouží.

Související obsah

„Ať mi je seřadí a já je všechny knokautuju,“ vyjádřil se na konto konkurence ve střední váze. Následně však připomněl, že jsou v životě i důležitější věci než kariéra v UFC: „Moje největší přání teď je, vrátit se domů k mým dětem a ženě. To je to, proč tohle všechno dělám.“

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události