UFC

Nezničitelný Olejnik! Bojuje už čtyři dekády a konec stále neplánuje

Pořádně tuhý kořínek, tak by šlo popsat 43letého zápasníka Alexeje Olejnika, kterého 9. srpna čeká 74. profesionální MMA zápas. Sám před duelem přiznal, že ani zdaleka není na konci své kariéry. Naopak, prý má před sebou ještě 10 let.

Ukrajinský rodák žijící na Floridě má za sebou pořádně dlouhou kariéru, kterou započal v roce 1996. Je historicky prvním zápasníkem, který si připsal vítězství ve čtyř dekádách (1990s, 2000s, 2010s a 2020s).
 

Prošel mnoha organizacemi včetně Bellatoru či UFC, kde mu v současnosti patří 10. pozice. Během UFC kariéry porazil jména jako Fabrício Werdum, Maurice Greene, Mark Hunt a v roce 2017 si připsal skalp i českého bijce Viktora Pešty.


Jeden by čekal, že ve 43letech se blíží jeho odchod do zápasnického důchodu, ale Olejnik (59-13-1), motivovaný dvěma výhrami v řadě, již dříve prozradil, že rukavice na hřebík ještě chvílí nepověsí.

Související obsah„Moc dlouho mi nezbývá, možná 10 let,“ okomentoval po posledním vítězství s úsměvem svou budoucnost pro fight-library. Následně svůj odhad poupravil: „Možná méně, 8 nebo 9 let.“


To jsou pro otce pěti dětí odvážné vyhlídky, ale jeho slova je třeba brát s nadsázkou. Nyní se soustředí na nadcházející zápas, který ho čeká v neděli 9. srpna na UFC Fight Night: Lewis vs. Olejnik.

Zdroj: Profimedia


V hlavním zápase se postaví Derricku Lewisovi (23-7-1NC), který jde do zápasu rovněž po dvou výhrách v řadě. Černá bestie, jak se zápasníkovi přezdívá, v kleci exceluje tvrdými nekompomisními údery. Zato 43letý veterán bude mít na své straně výhodu v boji na zemi.
 

„Lewis má tvrdé údery, možná nejtvrdší v UFC. S tím mohu soupeřit pouze svou hlavou a dobrou technikou. A přesně tak, jsem se na zápas připravoval," prozradil Olejnik.

Zdroj: Nova Sport

UFC Fight Night: Lewis vs. Olejnik sledujte v neděli 9. srpna živě od 3:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události