Fotbal

Filip Novák se upsal Fenerbahce. Turecko byla první volba, chce hrát o titul

Filip Novák se upsal Fenerbahce. Turecko byla první volba, chce hrát o titul
Zdroj: Sport Invest

Český obránce Filip Novák mění v Turecku působiště. Z druhého týmu tabulky Trabzonsporu se stěhuje do slavného Fenerbahce Istanbul.

Třicetiletý bek v uplynulém ročníku pomohl svému celku ke druhé příčce turecké Superligy. Nyní ale mění působiště a bude oblékat dres letos sedmého Fenerbahce.

"Rozhodlo to, že Fenerbahce bylo rychlejší. Já se s Trabzonsporem domlouval skoro rok na nové smlouvě a nedařilo se to. Fenerbahce splnilo podmínky, které jsme s agentem měli a byli s nimi spokojení. Rozhodl jsem se pro novou výzvu a doufám, že bude úspěšná," prozradil Novák v rozhovoru, který poskytla agentura Sport Invest.  

Související obsah


Ve hře byly také týmy z jiných soutěží, bylo pro Vás Turecko jasnou volbou?


Dostal jsem nabídky i z jiných týmů a jiných zemí. Moc si toho vážím, ale Turecko pro mě bylo prioritou. Když se ozvalo Fenerbahce, řekl jsem si – je to obrovský klub, největší v Turecku. Rozhodl jsem se toho využít.


Fenerbahce čeká na titul od roku 2014, v minulé sezoně skončilo mimo příčky zajišťující evropské poháry. Jaké ambice Vám vedení představilo pro další období?


S vedením klubu jsem se o ambicích na další sezonu samozřejmě bavil. Fenerbahce bude mít nejvyšší možné ambice, chtějí bojovat o titul a evropské poháry. Budu se k tomu snažit přispět a doufám, že budeme úspěšní.

Zdroj: Profimedia


Mezi Trabzonsporem a Fenerbahce panuje velká rivalita. Musel jste ve svém rozhodování zvážit také tento aspekt?


Samozřejmě vím, jak velká rivalita mezi kluby vládne, ale já tento aspekt zvážil a doufám, že jsem se rozhodl správně.


Turečtí fanoušci jsou známí svojí vášní, až fanatismem. Jste připraven na smršť třeba na sociálních sítích?


Už teď jsou pobláznění ohledně přestupů, které začaly pár dní zpátky. Kluby postupně odtajňují nové hráče a pocítil jsem to i já. Snažím se to nevnímat, nechci si ten tlak připouštět. Soustředím se jen na to, jak být v novém klubu úspěšný.

Související obsah

 


Do klubu přicházíte jako nejlépe střílející obránce celé soutěže. Cítíte velká očekávání?


Očekávání jsou veliká, ale řekl bych, že nejen k mé osobě, spíše k celému týmu. Budeme se snažit hrát o ty nejvyšší příčky, a především hlavně potěšit naše fanoušky.


S jakými osobními cíli půjdete do nové sezony, jak jsou pro vás například statistiky důležité?


Statistiky jsou pro mě důležité. Je hezké dát gól nebo asistenci, ale to úplně nejdůležitější je hra celého týmu. Říkám to celá léta – klidně bych vyměnil všechny své góly za to, aby byl tým úspěšný. Každopádně doufám, že navážu na dosavadní výkony a budu hrát podobně jako minulou sezonu.

Zdroj: Profimedia

V Turecku jste již poměrně dlouhou dobu. Vyhovuje vám zdejší soutěž i mentalita?


Začínám tady čtvrtou sezonu, liga mi vyhovuje, mentalita také, jsem tu opravdu spokojený. To rozhodovalo i o mé budoucnosti – mohl jsem si vybrat i z jiných týmů a zemí, ale jsem tu rád a doufám, že se mi bude také dále dařit.

Ve Fenerbahce působili také další hráči z Čech nebo Slovenska, volal jste si s někým před finálním rozhodnutím?


Volal jsem si jen s Martinem Škrtelem, který mi pomohl v rozhodování, řekl mi věci, které jsem potřeboval vědět ohledně klubu. To mi dopomohlo k podpisu smlouvy.

Související obsah

 


Barvy Fenerbahce v basketbalu hájí zase Jan Veselý. Plánujete osobní setkání nebo třeba návštěvu jeho zápasu?


Vím, že Honza za Fenerbahce hraje. Já mám basket rád, a tak doufám, že se někde potkáme a vzájemně se navštívíme na našich zápasech.


Konzultoval jste svoji volbu také s trenérem reprezentace Jaroslavem Šilhavým?


Trenér mi volal před finále poháru a ptal se, jak se cítím. Bavili jsme si i o mé budoucnosti, nastínil jsem, jak by měla vypadat. On s tím neměl žádný problém a přál mi jen to nejlepší.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události