UFC

TOP 5 největších trilogií v UFC! Připomeňte si historické okamžiky

Nestává se příliš často, aby spor dvou zápasníků došel až ke třetímu rozhodujícímu duelu, avšak zpravidla takové bitvy bývají nezapomenutelnými momenty. Připomeňte si TOP 5 největších trilogií v historii UFC.

Na seznam největších trilogií v historii UFC se už v neděli 16. srpna přidá třetí zápas mezi šampionem těžké váhy Stipem Miočičem (19-3) a jedním z nejlepších zápasníků všech dob Danielem Cormierem (22-2-1NC).


 

„Tohle musím prohlásit za nejlepší trilogii v historii,“ řekl UFC prezident Dana White na tiskové konferenci. Jejich cesta začala v roce 2018, kdy Cormier v prvním kole sesadil Miočiče z trůnu a ke svému titulu polotěžké váhy přidal i druhý pás.

Zdroj: Profimedia

O rok později mu Miočič porážku vrátil. Ve čtvrtém kole předvedl neuvěřitelný návrat do zápasu a Cormiera ukončil sérií úderů. Nyní je čeká třetí, rozhodující zápas a co víc, pro 41letého vyzyvatele to má být poslední zápas kariéry.
 

Předtím, než velikáni v neděli nastoupí do klece, se podívejte na TOP 5 nejlepších trilogií v historii UFC.
 

VIDEO: TOP 5 UFC trilogií v historii: 

5 – Matt Hughes vs. BJ Penn, UFC 123, 20. listopadu 2010

Dva členové UFC síně slávy se poprvé střetli v roce 2004. BJ Penn (16-14-2), který tehdy debutoval ve velterové váze, využil své rychlosti a v prvním kole se mu podařilo soupeře uškrtit.
 

Hughes (45-9) mu porážku vrátil o dva roky později. BJ Penn sice první dvě kola v kleci dominoval, ale ve třetím ho zradila fyzička a jeho utrpení ukončil až rozhodčí. Na sklonku kariéry se v roce 2010 střetli v rozhodujícím duelu. Tentokrát BJ Pennovi stačilo na výhru jen 21 sekund, ale bylo to naposledy, co v kleci zvítězil. Před ukončením kariéry absolvoval ještě osm duelů s bilancí 7 proher a 1 remíza.

Související obsah4 – Dominick Cruz vs. Urijah Faber, UFC 199, 30. prosince 2016

Historii ikon bantamové váhy doprovázela zlá krev i mimo klec, která stupňovala jejich rivalitu. Poprvé změřily síly v roce 2007 na galavečeru WEC 26 v pérové váze a Faber (35-11) tehdy vyhrál v prvním kole.
 

Po první porážce kariéry Cruz (22-3) sbíral jen samé výhry a když se organizace WEC spojila s UFC, stal se v roce 2010 prvním UFC šampionem bantamové váhy. O rok později přišel čas na nevyhnutelnou odvetu. Tentokrát šampion dominoval a po pěti kolech si připsal jednomyslné vítězství.


Rozhodující třetí zápas musel být odložen kvůli Cruzovu zranění kolene. Nakonec se střetli 9 let od prvního duelu v roce 2016. Cruz znovu na body obhájil titul a z trilogie vyšel vítězným poměrem 2-1. V UFC absolvoval další dva zápasy, ale oba neúspěšně.

Související obsah

3 – Georges St-Pierre vs. Matt Hughes, UFC 79, 29. prosince 2007

Rivalita mezi St-Pierrem (26-2) a Hughesem je často označována za tu nejlepší v historii velterové váhy. V roce 2004 se na UFC 50 střetli poprvé. Hughes zužitkoval wrestlingové dovednosti a v prvním kole donutil soupeře odklepat páku na ruku.
 

GSP od té doby výrazně zlepšil práci na zemi a ve druhém duelu v roce 2006 svého přemožitele pokořil. Ve druhém kole Hughes inkasoval tvrdé koleno na hlavu a následně byl na zemi zasypán sérií nekompromisních úderů. St-Pierre výhrou získal titul šampiona velterové váhy, ale v následujícím zápase s Mattem Serrou jej nedokázal obhájit.


V roce 2007 se s dlouholetým rivalem Mattem Hughesem střetl znovu, tentokrát to byl on, kdo nasadil páku na ruku a trilogii tak završil úspěšnou bilancí 2-1. Získal pás prozatímního šampiona a v příštím odvetném zápase s Mattem Serrou vybojoval i absolutní titul.

Související obsah2 – Frankie Edgar vs. Gray Maynard, UFC 136, 8. října 2011

Do prvního duelu v roce 2008 nastoupili oba zápasníci na začátku své kariéry a s neporaženou bilancí. Maynard (13-7-1-1NC) tehdy v kleci naprosto dominoval a po třech kolech si připsal páté vítězství profesionální kariéry.
 

V druhém zápase byl v sázce titul lehké váhy. Zápasníci předvedli strhující bitvu, ale vítězství nakonec nezískal ani jeden. Ihned po remízovém duelu se s střetli znovu. Tentokrát Edgar (23-8-1) výsledek nenechal na rozhodčích, soupeře ukončil ve čtvrtém kole a stal se šampionem.

Související obsah

1 – Randy Couture vs. Chuck Liddell, UFC 57, 26. srpna 2006

Na seznamu nejlepších trilogií v historii UFC nesmí chybět jedny z největších ikon smíšených bojových umění. V prvním duelu o prozatímní titul šampiona lehké váhy v roce 2003 si přispal vítězství Couture (19-11), pro kterého to byl první zápas v lehčí váhovce.
 

O dva roky později se radoval Liddell (21-9), kterému na výhru stačilo jen něco málo přes dvě minuty. Stal se šampionem polotěžké váhy a po jedné úspěšné obhajobě se s Couturem střetl znovu. Stejně jako předchozí dva zápasy i ten třetí probíhal v postoji. Couture nenašel odpověď na Liddellův tlak a ve druhém kole bylo rozhodnuto.

Zdroj: Nova Sport

UFC 252 a historický zápas Miočič vs. Cormier 3 sledujte v neděli 16. srpna živě od 4:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události