Hokej

Týmy řeší, jak trénovat. Šance je za hranicemi. Kdy by se mohlo začít?

Týmy řeší, jak trénovat. Šance je za hranicemi. Kdy by se mohlo začít?
Zdroj: Profimedia

Nová vládní opatření tvrdě dopadla i na extraligové týmy. Po karanténách bylo zastavení soutěže jen poslední tečkou. Svitla jim ale naděje, jak se udržet v kondici.

Je to řešení neotřelé, ale mohlo by být funkční. Vyrazit za hranice. V Polsku již trénuje Třinec, který po odmlce způsobené pozitivními testy v kádru stihl do zpřísnění opatření jen dvě jednotky na ledě.

"Oceláři přizpůsobují plány platným krizovým opatřením vlády ČR. Na další pokračování extraligy se připravují na zahraniční ledové ploše," potvrdila pro ČTK informaci tisková mluvčí Dita Ondrejková.

Podobná varianta by přicházela v úvahu i v případě dalších týmů, pro které by to bylo de facto soustředění známé z letní přípravy.

Související obsah

O přípavě v Rakousku uvažují v Českých Budějovicích, do Vídně to nemají daleko z Brna a do Německa by mohli jezdit například hráči Karlových Varů, Plzně či Litvínova, který by mohl využít kluziště v Drážďanech, kde na začátku ledna odehrál zápas Winter classic.

Třeba takový Liberec má za rohem kromě Německa i Polsko, které mají snadno dosažitelné i Vítkovice či Hradec Králové. 

Související obsah

V případě, že by ministr zdravotnictví nepřistoupil na požadavky extraligových klubů, pak by podle ředitele extraligy Josefa Řezníčka mohla nejvyšší soutěž znovu odstartovat po reprezentační pauze 13. listopadu. Informaci potvrdil ČTK.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události