Esport

Valorant na scénu! Riot Games pořádají první turnaj, kvalifikují se i Češi

Valorant na scénu! Riot Games pořádají první turnaj, kvalifikují se i Češi
Zdroj: esuba.eu

Vývojáři Riot Games herní scénu dobili již dávno. Jejich zatím nejúspěšnější titul League of Legends v současnosti představuje jednoho z největších tahounů profesionální herní scény na světě.

Možná i proto se jejich nejnovější hra, Valorant, dostala do podvědomí profesionálních hráčů ještě dávno před svým oficiálním spuštěním. A ohlasy jsou zatím naprosto luxusní!

 

Valorant se typově řadí mezi taktické týmové střílečky. Přirovnat bychom ho mohli například k oblíbenému Counter Strike: Global Offensive, tedy až na to, že v CS:GO jde v rámci mezí o poměrně realistickou imitaci přestřelky mezi teroristy a představiteli zákona, zatímco ve Valorantu mohou postavy používat magické schopnosti.

 

Související obsah

 

Kromě klasických zbraní v něm tedy můžeme narazit například na speciální léčivé sféry nebo na „jestřába na dálkové ovládání“. Doposud byl Valorant především doménou streamerů na paltformě Twitch.

 

Nyní se však věštba jeho předurčení k profesionálnímu využití naplňuje a my se tak můžeme těšit na první oficiální turnaj pořádaný přímo jeho vývojáři, Riot Games. Turnaj nese název First Strike a kvalifikace na něj jsou již v průběhu.

 

 

Mezi české týmy bojující o kvalifikaci můžeme spatřit klasické modré barvy eSuby, která se na event pečlivě připravovala na bootcampu a vyplatilo se. Spolu s týmem Kamil Klein se totiž dokázala dostat do uzavřené kvalifikace.

 

Celků se ale souboje o postup účastní mnohem více. Za zmínku stojí například týmy Entropiq Bravo, ENTERPRISE či Sampi.Tipsport. V turnaji se bude dohromady hrát o 100 000 dolarů. Poté, co se odehrají obě kola pay-offs, se proti sobě ti nejlepší z nejlepších utkají v hlavní fázi eventu mezi 3. a 6. prosincem 2020.

 

Související obsah

 

Vzhledem k pandemické situaci se bude vše muset odehrát online. Chete-li boje na novém esportovém poli sledovat, můžete si zapnout třeba i stream kapitána jednoho z postupujících českých týmů, eSuba.Mazzariniho

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události