Basketbal

Nový termín a méně zápasů! Začíná specifická sezona NBA

Již v noci z úterý na středu odstartuje nová sezona NBA, která bude, stejně jako ta minulá, výrazně ovlivněná koronavirovou pandemií. Začíná se později, hrát se bude méně zápasů, ale favorit zůstává stejný.

Ve středu od 1:00 se utká Brooklyn Nets s Golden State Warriors, čímž bude odstartován nový ročník nejlepší basketbalové soutěže světa NBA.


 

SPECIFIKA SEZONY

Běžně by se začínalo již v říjnu, ale jelikož uplynulý ročník skončil až 11. října, nová sezona vypukne těsně před Vánoci. V první hrací den se odehrají duely Brooklynu s Golden State a následovat bude losangeleské derby mezi Clippers a Lakers.

Pozdní začátek si vyžádá také úpravu rozvrhu, a hlavně počtu zápasů v základní části. Každý tým bude hrát 72 zápasů namísto klasických 82.

All-Star game se pravděpodobně neuskuteční. V kalendáři je pro ni určená pauza od pátého do desátého března, ale basketbalový svátek v Indianě se již přesunul na rok 2024. Liga ještě úplně nevyvrátila možnost exhibičního zápasu bez divácké podpory, ale není pravděpodobné, že by se tato akce uskutečnila.

Související obsah

Stejně jako v uplynulé sezoně, se i v té následující odehraje play-in turnaj pro týmy na hranici postupu do play-off. V obou konferencích se ho zúčastní 7.-10. celky. Sedmý s osmým se utká o sedmou nasazenou pozici. Poražený se utká s vítězem duelu desátého s devátým o poslední playoffovou pozici. Tyto miniturnaje se odehrají od 18. do 21. května.

Případný sedmý zápas finálové série je naplánován na 22. července.

Kvůli problémům s cestováním přes hranice přijdou kanadští fanoušci o jediné zápasy konané v jejich zemi. Tým Toronto Raptors bude hrát domácí zápasy na Floridě v Amalie Aréně, která je domovem pro hokejovou Tampu Bay Lightning.


JAK JSOU NA TOM ČEŠI?

Jediným Čechem v NBA byl poslední roky Tomáš Satoranský. Ten bude i letos nastupovat za tým Chicago Bulls, ale roste mu velká konkurence. Dvacetiletý Coby White by měl být budoucí oporou Bulls právě na pozici rozehrávače a v přípravě ukázal své kvality. Je tedy otázkou, kolik bude Satoranský dostávat prostoru na palubovce.

 

Související obsah

K Satymu by mohl brzy přibýt další Čech. Vít Krejčí byl v letošním draftu vybrán jako teprve pátý Čech a všichni čtyři jeho předchůdci si poté v NBA zahráli. Krejčího si vybral Washington vysoko na 37. pozici a následně byl hráč Zaragozy vyměněn do Oklahomy. Bohužel v dohledné době si Krejčí nezahraje nikde, jelikož v září si přetrhl zkřížený vaz v koleni, což ho vyřadilo ze hry na 8-12 měsíců.

Související obsah


 

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ PŘESTUP

Před rokem se udála celá řada velkých přestupů, stěhovali se Durant, Westbrook, Leonard nebo Davis. Letos se megapřestupy moc nekonaly. Nejzajímavějším jménem byl opět Russell Westbrook, který po roce v Houstonu zamířil do Washingtonu.


NEJVĚTŠÍ FAVORITÉ

Nejžhavějším kandidátem na výhru celé NBA by měli být obhájci trofeje Los Angeles Lakers. Na záda jim rozhodně budou dýchat městští rivalové Clippers a zapomenout se nedá ani na Milwaukee Bucks s hvězdným Giannisem Antetokounmpem.

Související obsah

Nejvyšší ambice by mohl mít i sedmý tým letošní Východní konference Brooklyn Nets. Před rokem Nets podepsali Kevina Duranta s vědomím, že je dlouhodobě zraněný a do uplynulé sezony vůbec nezasáhl. Teď už je zdravotně v pořádku a v přípravě ukázal, že ze svého umění nic nezapomněl a mohl by tým z Brooklynu dotáhnout daleko.

Právě zápas Durantova Brooklynu proti jeho bývalému zaměstnavateli Golden State Warriors odstartuje celou sezonu. První zápas nového ročníku můžete sledovat živě v noci z úterý na středu od 1:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události