Vodní slalom

Kajakář Prskavec oceněn v podivné sezóně! Mezi smetánkou již počtvrté!

Kajakář Prskavec oceněn v podivné sezóně! Mezi smetánkou již počtvrté!
Zdroj: Profimedia

Elitní český kajakář Jiří Prskavec je ve 27 letech mezi českou sportovní smetánkou už jako doma. Poprvé do ní nakoukl po světovém titulu v roce 2015, vyhlášení Sportovce roku si užil také v letech 2016, 2019 a ve specifické podobě i letos.

Prskavec ještě na jaře přitom netušil, zda ho vůbec nějaké závody čekají. „Připravovali jsme se na něco jiného, ale jsem rád, že jsme na rozdíl od některých jiných sportů mohli závodit, měli jsme mistrovství Evropy, navíc doma,“ vybavuje si svůj už čtvrtý individuální titul v pražské Troji.

Ještě o něco výše ale staví letní boj o olympijské Tokio, kterou v tvrdé domácí slalomářské konkurenci zvládl s nevídanou suverenitou. „Ve snu by mě nenapadlo, že vyhraju všechny čtyři závody. Tlak byl velký, ale řekl bych, že jsem měl životní formu. Snad ji tedy dokážu za rok ještě vylepšit,“ přeje si uspět na olympijských hrách.

Související obsah

Českému kajakáři nevadí, že se startu pod pěti kruhy dočká o rok později. Má to podle něj svá pozitiva. „Jindy jsou na přípravu tři čtyři měsíce od domácí nominace, teď mám na to rok. A navíc jsem měl letos víc času na rodinu, byl jsem skoro rok doma, to je strašně neobvyklé. Užil jsem si první krůčky syna,“ raduje se z rok a půl starého syna Jiřího.

Dvojnásobný mistr světa ve vodním slalomu trénoval ještě v listopadu v České republice, přestože počasí už často bylo okolo nuly. V prosinci se potom vydal s další olympioničkou Kateřinou Minařík Kudějovou na Reunión.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

New Orleans se zvedá, v noci vyhrálo na hřišti favorizovaného Utahu

Tým Tomáše Satoranského se v NBA začal zvedat. V posledních dvou zápasech porazil Washington a naposledy také Utah, který je na třetím místě Západní konference. Utkání skončilo 98:97 a Tomáš Satoranský odehrál necelých devět minut, během kterých zaznamenal jeden doskok a dvě asistence.