Sport

Vládce šermu téměř rok bez závodů! I tak má cíl zlato z olympiády

Nejlepší český šermíř Alexander Choupenitch už je téměř rok bez závodů. Jeho cílem je odložená olympiáda v Tokiu. Kvalifikace na olympijské hry není dokončena. Začít znovu závodit by se mělo znovu v březnu v Budapešti.

Jako malý kluk začal hrát na klavír a zkoušel různé sporty. Šerm mu nejdříve moc nešel a často u něj brečel. Za podpory maminky a tehdejšího trenéra u šermu vydržel a dnes je z něj jeden z nejlepších šermířů na světě. Zlato z olympijských her si chce splnit na nejbližší olympiádě v Tokiu.

Pendluje mezi Itálií a Českem. Rok bez závodů považuje za velký problém. "Je to jako by doktor rok neoperoval,"přirovnává. O tréninky od italské kondiční trenérky se dělí i se svými mladšími parťáky v Česku.

Související obsah

Třífazový denní trénink mu zabere hodně času, pokud má chvilku volna a pohltí ho hudební múza, věnuje se právě hudbě. "V tomhle období bude zase něco, co nahraju," poodhaluje svoje hudební plány.

Vrcholnou akci pod pěti kruhy zažil poprvé před čtyřmi lety v Riu, kde ovšem vypadl už v prvním kole. Šanci na zlepšení dostane příští rok v Tokiu, pokud se olympiáda uskuteční alespoň v náhradním termínu.

Na celý rozhovor s šermířem Alexanderem Choupenitchem se můžete podívat zde!

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události