Dobrá zpráva přišla pro kanadské celky z hokejové NHL. Kanadská vláda totiž schválila výjimku, díky které mohou kluby začít své tréninkové kempy.
Hráči a zaměstnanci klubů NHL nemusí projít povinnou čtrnáctidenní karanténou po příletu do země, díky čemuž mohou tréninkové kempy normálně probíhat, ale stále je tu jeden zádrhel.
Zatím totiž není jisté, jestli všechny týmy budou moci hrát svá utkání v domácích arénách. Calgary a Edmonton doma budou smět hrát, jelikož provincie Alberta to povolila, další týmy na schválení čekají.
Kvůli koronavirové pandemii byla NHL přerozdělena do čtyř nových divizí. Kanadské týmy budou hrát v základní části pouze proti sobě.
Nejlepší hokejová liga světa začne 13. ledna a všechny týmy v základní části absolvují 56 utkání namísto klasických 82.