Zimní sporty

Hokejisté trénovat mohou a lyžaři ne? Zlobí se Aleš Valenta na restrikce

Profesionální lyžaři a snowboardisté od ministerstva zdravotnictví výjimku na spuštění vleků nedostali. Kotvy a pomy tak nadále zůstávají uzavřené nejen pro veřejnost, ale i pro úzkou skupinu atletů. “U profesionálů to už vůbec nechápu,“ komentuje olympijský vítěz Aleš Valenta.

Vleky se zastavily 27. prosince jak pro veřejnost, tak pro profesionální sportovce. Svaz lyžařů ČR se snažil vyjednat výjimku, ale u ministerstva zdravotnictví nepochodil. Profesionálové tak mohou trénovat, ale na kopec se musí dopravit sami.


 

Situaci pro redakci Nova Sport okomentoval olympijský vítěz v akrobatickém lyžování Aleš Valenta: “Vlastně vůbec nechápu, proč by vleky v nějakém omezeném režimu nemohly fungovat. Nechápu ten postoj vlády. Je to takové pravidlo jeden za všechny a všichni za jednoho, kdy alibisticky rozhodují, které sporty mohou být a nemohou být v provozu. Čistý alibismus.“
 

 

A dále pokračoval o neudělení výjimky profesionálům: “To už vůbec nechápu. Pokud by nějaký areál chtěl podpořit naše reprezentanty, ať už se mu to ekonomicky vyplatí nebo ne, a otevřel jim jeden vlek s jasným omezením, tak je to podle mě absolutně v pořádku. Je to venku, mají helmy, mají kukly, takže mají pořád něco přes obličej.“ 

 

Také se pozastavil nad dvojím metrem, který nastavuje pravidla pro ostatní sporty, které jsou mnohem rizikovější. “Proč může jet profesionální fotbalová a hokejová liga? Na hřišti je to jedna věc, ale pak jsou kluci v šatnách, v uzavřeném prostoru a v nějakém počtu. To lyžaři nemají. Přijedou na svah oblečení, jsou pořád venku a pak zase nasednou do aut a jedou domů." Pár účastníků na vleku, kteří dodržují rozestupy, by tak neměl být přeci problém.

Neudělení výjimky redakci Nova Sport okomentoval i reprezentant Kryštof Krýzl, který kvůli nepříznivým podmínkám musí trénovat pouze za hranicemi.

Zdroj: isifa.com

“Já to obcházím tím, že jezdím trénovat do zahraničí. Tam to neřeší. Přijde mi to úplně uhozené. Myslím si, že jsme tak nerizikový sport, že by v tomto ohledu udělení výjimky neměl být nějaký problém,“ komentoval sjezdař, který také připomněl, že v Rakousku jsou sjezdovky otevřené i pro veřejnost.

Související obsah„Rakouský model by se tady dal aplikovat a přijde mi zbytečné, lyžování plošně zakazovat. Je to venkovní sport a relativně lehce se dá uhlídat kapacita, vzdálenosti ve frontách a nošení roušek,“ zakončil rozhovor Krýzl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události