Fotbal

Pražská "S" bojují proti průzkumu NSA, ta se brání a nechce ustoupit

Pražská "S" bojují proti průzkumu NSA, ta se brání a nechce ustoupit
Zdroj: Profimedia

Dva největší giganti českého fotbalu, Sparta a Slavia, spojili síly proti průzkumu Národní sportovní agentury (NSA) a žádají novou kvalitnější studii. NSA se brání, že výzkum splňuje všechna kritéria.

Fotbalové kluby Sparta a Slavia v pátek vydaly na svých webech společné prohlášení, ve kterém se vyhrazují proti dotazníku NSA, v němž byla veřejnost tázaná na oblíbenost jednotlivých sportů.

"SK Slavia Praha a AC Sparta Praha se důrazně ohrazují proti tomu, aby byl sportovní výzkum, provedený Ondřejem Špačkem a prezentovaný Národní sportovní agenturou (NSA) v úterý 12. 1. 2020, použit jako podkladový materiál pro stanovení klíče pro rozdělování miliard korun ze státních dotací pro sporty," uvedly oba pražské velkokluby na svých webech.

"Renomované průzkumné agentury výzkum označily za velmi problematický a neodborně zpracovaný, počínaje dotazníkem a konče jeho interpretací," stálo dále v prohlášení.

Oba kluby proto navrhují, aby, když už se dotace budou rozdělovat podle dotazníků, nový průzkum provedla renomovaná mezinárodní agentura. Pražská "S" dokonce nabídla, že se na profesionálním dotazníku klidně budou finančně podílet.

 

Související obsah

Národní sportovní agentura ale kritiku svého dotazníku odmítá. "Výzkum splňuje všechny parametry a kritéria, která musí mít. Data sbírala renomovaná agentura a výzkum pracuje s odpověďmi více než 5000 respondentů," uvedla NSA na svou obhajobu.

 

Související obsah

"Navíc o rozdělení finančních prostředků mezi sportovní svazy v drtivé většině rozhodují fixní kritéria, velikost členské základny, počet trenérů a jiná tvrdá data. Zmíněný průzkum se na celkovém hodnocení podílí zhruba z pouhých 6%," dodala NSA, že naprostá většina peněz se rozděluje podle objektivních ukazatelů.

 

Související obsah

V dotazníku byla veřejnost tázaná na diváckou atraktivitu jednotlivých sportů a fotbal skončil až na osmém místě. Často kritizovaným bodem je, že průzkumu se zúčastnili i lidé, kteří sport vůbec nesledují, takže jejich případné preference nijak neovlivňují sledovanost jednotlivých sportů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události