Běh na lyžích

V Česku hrozí karanténa. Světový pohár v Novém Městě se odkládá

V Česku hrozí karanténa. Světový pohár v Novém Městě se odkládá
česká běžkyně Kateřina Razýmová Zdroj: Archiv Kateřina Razýmová

Již příští víkend mělo ožít Nové Město na Moravě běžeckým lyžováním. Světový pohár se ale neuskuteční v plánovaném termínu. Důvodem je to, že je až příliš blízko termínově ke světovému šampionátu.

Vzhledem k tomu, že v České republice se nelepší situace ohledně nákazy onemocněním covid-19, rozhodlo se Německo zpřísnit pravidla ohledně mezistátního styku.

Sportovcům tak hrozilo, že by kvůli karanténě nestihli světový šampionát v Oberstdorfu, účastnili-li by se závodů na Vysočině.

"Určujícím faktorem pro toto nelehké rozhodnutí byla skutečnost, že by po překročení česko-německé hranice museli všichni účastníci SP v Novém Městě na Moravě nastoupit do desetidenní karantény na německém území," stojí v prohlášení organizátorů.


Související obsah

"Logickým důsledkem tohoto opatření by následně bylo odřeknutí účasti na závodech v Novém Městě ze strany jednotlivých týmů, pro které je jednoznačnou prioritou start na MS," dodávají.

Pořadatelé pracují na náhradním termínu. Ten by měl být 18. - 21. března.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.