ZOH Peking 2022

Johaugová vyhrála závod na 30 km, nejlepší Češka obsadila 22. místo

Johaugová vyhrála závod na 30 km, nejlepší Češka obsadila 22. místo
Zdroj: profimedia.cz

Norská běžkyně na lyžích Therese Johaugová v Pekingu opanovala závod na 30 kilometrů volnou technikou a vybojovala další zlatou medaili. Stříbro získala Američanka Digginsová. Jako třetí dojela do cíle Finka Niskanenová. Z českých reprezentantek si nejlépe vedla Kateřina Janatová, která skončila 22. Petra Hynčicová zapsala 41. místo a Petra Nováková ze závodu v jeho průběhu odstoupila.

Závěrečný závod běžkyň na lyžích se kvůli mrazu a větru posouval na dřívější čas a už od začátku jela v čele největší favoritka Therese Johaugová. Té zhruba po šesti kilometrech ubyla jedna z největších konkurentek Natalja Něprjajevová, jež měla údajně už před startem žaludeční problémy a ze závodu nakonec odstoupila. 

Johaugová si po pouhých deseti kilometrech vypracovala 16vteřinový náskok a nekompromisně pokračovala v cestě za nejcennějším kovem. České reprezentantky Kateřina Janatová a Petra Hynčicová se pohybovaly kolem 30. příčky. Petra Nováková po polovině 30kilometrové tratě musela závod vzdát. 

Související obsah

Norská suverénka si v závěrečné fázi vypracovala více než minutový náskok a s přehledem si dojela pro vítězství. Jako druhá protnula cílovou pásku Jessie Digginsová, bronz nakonec získala Kerttu Niskanenová, jež v cílové rovince ujela dvěma pronásledovatelkám. Ebba Anderssonová, která byla rovněž jednou z aspirantek na cenný kov, na konci vytuhla a skončila osmá.

Češka Kateřina Janatová nakonec v třeskuté zimě vybojovala 22. místo, Petra Hynčicová zaznamenala 41. příčku.

Výsledky závodu žen na 30 km volně: 

1. Therese Johaugová (NOR) 1:24:54,0 hod
2. Jessica Digginsová (USA) +1:43,3
3. Kerttu Niskanenová (FIN) +2:33,3
...
22. Kateřina Janatová (CZE) +6:49,2
41. Petra Hynčicová (CZE) +11:32,6
Petra Nováková (CZE) DNF
   

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události