Lyžování

Dubovské útok na desítku nevyšel, Vlhová je po výhře v čele SP

Slovenská lyžařka Petra Vlhová získala ve slalomu ve švédském Are další vítězství, díky kterému se dostala na první místo Světového poháru. Martina Dubovská útočila na další umístění v elitní desítce, ale po nevydařeném druhém kole se propadla na třinácté místo.

Druhé kolo slalomu ve švédském Are postavil Jeff Lackie, trenér Mikaely Shiffrinové, a nepřipravil nic jednoduchého. Na jím postavených brankách si vylámalo zuby pět závodnic z elitní třicítky.

Martina Dubovská si v prvním kole vyjela průběžné osmé místo, čímž útočila na své týden staré životní maximum, kterým je právě osmá pozice ze slalomu v Jasné.

V druhém kole na mezičasech dlouho držela první místo, ale v dolní části jí několikrát ujely lyže mimo ideální oblouk a ve finiši byla průběžně šestá. Všech sedm zbývajících závodnic její celkový čas pokořilo, takže česká reprezentantka nakonec brala třinácté místo.

Související obsah

Petra Vlhová si perfektní jízdou v prvním kole zajistila průběžné vedení, které na závěr závodu potvrdila. Rakušanka Liensbergerová se k ní sice přiblížila, ale Slovence v celkovém součtu zůstala rezerva dvou desetin sekundy.

Vlhová tak získala veledůležitých sto bodů do celkového hodnocení Světového poháru a dostala se na první místo. Před Švýcarkou Gutovou-Behramiovou vede o 64 bodů. Do konce zbývá pět závodů: dva slalomy, jeden obří slalom, jeden superobří slalom a jeden sjezd.

 

Související obsah

Druhá z Češek ve startovním poli Gabriela Capová z 36. místa nepostoupila do druhého kola.

Výsledky slalomového závodu žen ve švédském Are:

1. Petra Vlhová (Slovensko) 1:45,16
2. Katharina Liensbergerová (Rakousko) +0,20
3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,64

13. Martina Dubovská (Česko) +2,70

Soupeřka Petry Vlhové Lara Gutová-Behramiová už má z letošní sezony zajištěný malý křišťálový globus:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události