Biatlon

Dvě české biatlonistky útočily na bednu, poslední střelba rozhodla

Parádní sprint mají za sebou české biatlonistky na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Lucie Charvátová s Markétou Davidovou útočily na umístění na bedně. Po poslední střelbě ale nakonec skončily na 10. a 11. místě. Závod vyhrála Norka Eckhoffová.

České závodnice díky dobrému běhu a čisté první střelbě dlouho útočily na nejvyšší příčky. Bohužel druhá zastávka na střelnici přinesla jak Charvátové, tak Davidové jednu chybu.

I tak však obě biatlonistky zajely skvělý výsledek. Charvátová skončila na 10. místě, Davidová byla jen o příčku za ní.

Na body pak dosáhla i jednatřicátá Jislová a třiatřicátá Puskarčíková.

Závod v Novém Městě na Moravě vyhrála suverénka sezony Tiril Eckhoffová, jež získala i malý křišťálový globus za sprint a vede i v celkovém pořadí Světového poháru.