Fotbal

Čeká Čechy na EURO peklo? Slavia vyhrotila to, co "načala" Sparta

Čeká Čechy na EURO peklo? Slavia vyhrotila to, co "načala" Sparta
Zdroj: Profimedia

Českou fotbalovou reprezentaci nečeká na odloženém evropském šampionátu procházka růžovým sadem. Vydat by se totiž měla do Skotska, kde za sebou nezanechaly tuzemské celky zrovna dobrý otisk.

Sparta v základní skupině sťala Celtic. Jistě si vzpomenete na Julišův parádní hattrick přímo z Glasgow, který poté v odvetě podpořil dalšími dvěma zásahy.

Celek z Letné vyhrál na skóre 8:2 a výrazně tak přispěl k celkovému propadáku skotského mužstva v základní skupině Evropské ligy.

Jenže to ještě nikdo netušil, co přijde ve vyřazovací části. Slávisté ukončili pohárovou sezónu i čerstvému šampionovi. Ze zápasu se ale stala fraška – obvinění z údajného rasismu, pěstní výměna mimo trávník a brutální zákrok na brankáře.

Související obsah

Dozvuky odvetného zápasu stále rezonují. Obě strany se přetahují o to, která je tou horší a zdá se, že vše zchladí až řádné šetření ze strany evropského orgánu UEFA.

Jedním ze startérů byl tento bezohledný zákrok na Ondřeje Koláře:

Bude zajímavé sledovat, jak se vše přenese do červnového evropského šampionátu. Češi totiž na EURO narazí na Skotsko a hrát by se mělo právě v Glasgow.

Tam by družina Jaroslava Šilhavého měla sehrát i klání s Chorvatskem. Fanoušci by si tak mohli rozhořčení z evropských pohárů vykompenzovat právě tady. A tentokrát by zřejmě nešlo jen o ohňostroj za zdmi stadionu.

Související obsah

Pořádně peprné by pak bylo, kdyby Jaroslav Šilhavý povolal do základní sestavy Ondřeje Kúdelu. Ten už proti Skotsku hrál. Vloni odehrál 90 minut v Glasgow v rámci Ligy národů.

Na druhou stranu by bylo zajímavé, kdyby si skotský lodivod povolal 19letého Nathana Pattersona.

Reprezentant do 21 let byl slávistům kvůli svým poměrně nešetrným zákrokům trnem v oku a je skoro zázrakem, že nedostal ani žlutou kartu.

Související obsah

Ať tak či tak ještě stále není jasné, zda nakonec česká reprezentace do Skotska vůbec poletí. Vedení UEFA totiž jedná o kompletním přesunu do Anglie.

Velkým lákadlem je totiž naděje, že by na všech zápasech mohli být diváci. Pořadatelské země nyní musí podat návrhy na vpuštění fandů do ochozů a evropská asiciace poté rozhodne.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události