Fotbal

Určitě se Španělskem můžeme uspět, motivuje nás A-tým, říká Jedlička s Lingrem

Určitě se Španělskem můžeme uspět, motivuje nás A-tým, říká Jedlička s Lingrem
Zdroj: Profimedia, koláž tn.cz

Před českými reprezentanty do 21 let na mistrovství Evropy stojí velmi těžký úkol. Pokud chtějí postoupit do čtvrtfinále, musí porazit obhájce titulu ze Španělska. Jak vidí české šance záložník Ondřej Ling a brankář Martin Jedlička?

Podle české jedničky mezi třemi tyčemi Martina Jedličky bude zápas se Španělskem úplně jiný než ten, který sehráli se Slovinskem. "Museli jsme dobývat obranu, což nám moc nejde. Myslím, že zápas se Španělskem nám bude sedět víc," myslí si Jedlička.

Ten také věří, že svého soupeře porazí a postoupí do čtvrtfinále. "Kdybychom vyhráli, určitě by byla nálada lepší. Ale i tak bychom museli zvítězit. Moc lidí nám asi nevěří, přesto se o to popereme. Důležité je, že si věříme my a celý realizační tým."

Pro gólmana je vždy, když je v permanenci a je tak více ve hře. Což se dá očekávat i od středečního zápasu. "Určitě je pro gólmana lepší, když je v nějaké permanenci. Ale jestli mě takové zápasy baví víc? Klidně na mě žádná střela jít vůbec nemusí a já mám alespoň čisté konto. Oni si určitě něco vytvoří a doufám, že klukům co nejvíce pomůžu a urveme to. Takhle skončit nechceme," říká 23letý brankář.

Související obsah

Nijak speciálně se Jedlička na nejbližšího soupeře ale nepřipravuje. "Ještě jsem Španěly nijak nestudoval. Je na to zatím brzo, ale video samozřejmě budu mít k dispozici. Jsou to hračičky."

Obrovským problémem je pro český tým ofenziva. Mají sice dvě vstřelené branky, ale obě byly vlastní. "Je to těžké. Ne jenom pro mě, ale pro celý tým. My se na každou šanci neskutečně nadřeme. Něco tam je špatně. Ale my kvalitu máme, fotbal hrát umíme. Musí tam být větší klid."

Související obsah

"Klukům to na tréninku padá. Všichni ofenzivní hráči mají dobrou střelu. První poločas se Slovinskem nebyl vůbec dobrý, ale ve druhém jsme se hodně zlepšili. Věřím, že kdyby se hrálo ještě deset minut, tak bereme tři body," vrátil se příbramský rodák k poslednímu zápasu.

"Bude to pro mě vrchol mládežnické kategorie. Nikdo nechce končit neúspěchem už ve skupině. Věřím, že podáme nadstandardní výkon a uspějeme," dodal na závěr.

I záložník Ondřej Lingr věří, že se se Španělskem dá uspět. "Budeme vycházet hlavně z obrany. Však i Španělé hrají o postup do čtvrtfinále. Čím déle budeme držet nulu, tak tím lépe pro nás. Fyzicky na tom budeme lépe," myslí si.

Související obsah

"Určitě se opět ukázalo, že máme kvalitní standardky. Na ty budeme sázet i teď a věřím, že to konečně zlomíme," doufá hráč, který momentálně obléká dres pražské Slavie.

Jako recept může českým mladíkům sloužit i zápas A-mužstva s Belgií. "Motivuje nás výkon A-týmu. Vždyť vymazali největší hvězdy a budeme chtít hrát jako oni. Ukazuje se, že i Češi se můžou měřit s takovými týmy, jako je Belgie," řekl na závěr.

Připomeňte si slova Martina Jedličky po poustu na EURO:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události