Sport

Nová šance pro amatérský sport: Až 12 lidí ve skupinkách po dvou

Nová šance pro amatérský sport: Až 12 lidí ve skupinkách po dvou
Ilustrační foto: sportovní míče a pomůcky Zdroj: Profimedia

Vláda bude dnes projednávat novou možnost pro návrat amatérského sportu. Ve skupinkách po dvou by mohlo najednout sportovat až 12 lidí. Pod podmínkou negativního testu na covid-19, informoval Jansta.

Předseda České unie Sportu Miroslav Jansta, předseda Sdružení sportovních svazů České republiky Zdeněk Ertl a předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička se v neděli sešli s novým ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem a premiérem Andrejem Babišem. Společně projednávali scénáře pro návrat amatérského sportu.

 

Vláda bude v pondělí 12. dubna jednat o možnosti sportování v rozdělených skupinách. “Důležité je, že dnes bude vláda projednávat uvolnění amatérského sportu v celkovém počtu 12 lidí organizovaných na stanovištích ve skupinkách po dvou! Podmínkou je negativní test na covid-19. Za týden bychom se měli opět sejít a vše vyhodnotit,“ shrnul Jansta výsledek schůze. Šest dvojic by od sebe mělo mít rozestupy 10 metrů.

Související obsah

Původně mělo být od pondělí 12. dubna povoleno sportovat profesionálům o 10 lidech na vnitřních sportovištích a na venkovních sportovištích i dvaceti amatérům. Nakonec je amatérský sport z bezpečnostních důvodů povolený jen individuálně nebo ve skupině po dvou a za dodržení sociální vzdálenosti.

 

V nedělních zprávách o nařízeních promluvil ministr školství Robert Plaga:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události