Fotbal

Kamarův právník čelí nechutným útokům slávistických fanoušků!

Kamarův právník čelí nechutným útokům slávistických fanoušků!
Zdroj: Profimedia

Kauza kolem Ondřeje Kúdely a Glena Kamary jen tak konce nenabere. Nyní přilévají olej do ohně slávističtí fanoušci, kteří uráží právníka finského fotbalisty Aamera Anwara.

O Anwarovi je poslední dobou hodně slyšet. Několikrát se vyjádřil k pro něj absurdně nízkému 10zápasovému trestu za údajný rasismus Ondřeje Kúdely. Anwar požaduje dokonce vězení.

Následně se opřel také do prezidenta České republiky Miloše Zemana, který se zastal právě slávistického obránce. Po něm za veřejný dopis, který nechal poslat na disciplinární komisi UEFA, požaduje omluvu.

Související obsah

Situaci nyní rozdmýchali příznivci pražského klubu, kteří sypou směrem k Anwarovi jednu urážku za druhou. "Mrtvý Pákistánec, dobrý Pákistánec," stojí například v jednom příspěvku.

Anwar je sice Skot, ale má pákistáncké kořeny. O urážkách informoval na svém twitterovém účtu pomocí videa. "Za ta léta jsem byl několikrát obětí rasistických útoků, byl jsem ohrožován extrémisty, ale snažil jsem se s tím žít kvůli práci, kterou dělám," prozradil.

"Tohle je hrozný příklad rasistických útoků, které jsem obdržel od fanoušků Slavie," napsal k příspěvku. A podle jeho slov čelí jeho klient ještě horším urážkám.

Sledujte také platformu Voyo, kde si můžete vychutnat oblíbené sportovní přenosy živě i ze záznamu.

Slavia už se pro letošek s Evropskou ligou rozloučila. Včera v odvetě čtvrtfinále prohrála 0:4:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události