MS v hokeji 2021

Švédové nehrají vůbec dobře, Čechy to musí nakopnout, doufá Kaberle

Švédové nehrají vůbec dobře, Čechy to musí nakopnout, doufá Kaberle
Zdroj: Profimedia

Češi ve čtvrtečním zápase se Švédskem otočili nepříznivý stav a po vítězství 4:2 mají postup do čtvrtfinále ve svých rukou. To už se nedá říct o seveřanech. Jak viděl nejen tento zápas pětinásobný mistr světa František Kaberle, který čtyři roky strávil právě ve švédské lize?

František Kaberle oblékal dres švédského MODO mezi lety 1995 až 1999. Má tedy s tamějším hokejem bohaté zkušenosti. Samozřejmě také i z reprezentačních akcí.

"Začali jsme dobře, měli jsme tlak. Měli jsme nějaké šance, které jsme bohužel nedali. Švédové ty své proměnili. Měli jsme skvělý vstup do třetí třetiny, kdy se nám konečně podařilo dát nějaké góly. Myslím si, že jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli," zhodnotil vzájemný duel České republiky se Švédskem.

Související obsah

A o nejdůležitějším momentu zápasu má jasno. "Švédové se nechali zbytečně vyloučit. Náš tým to konečně dokázal potrestat. To byl klíčový moment a zvrat zápasu."

Pro výběr Filipa Pešána šlo o velmi důležité utkání. Postup má nyní ve svých rukou a vítězství je musí jistě nabudit do dalších bojů.

"Určitě to našemu mužstvu pomůže, ale netroufnu si říct, jestli to z nich nyní spadne a budou hrát jako před mistrovstvím. Těžko říct. Celý turnaj je letos zvláštní a jsou tam výsledky, které bychom nikdy nečekali. Ale každopádně by je to mělo nakopnout a povzbudit do dalších bojů," doufá vítěz Stanleyova poháru z roku 2006.

Související obsah

A jak hodnotí 185násobný český reprezentant dosavadní výkony Švédů? "Byli na tom stejně jako my. Nehrají dobře a prohrávají s mužstvy, která by měli porážet. Ale to samé je Kanada. I když nemá hvězdný tým, tak s jejich základnou, tak i kdyby postavila čtvrté mužstvo, tak by měla hrát lépe, než aktuálně hraje."

Podle něj ale na švédské straně nepůjde o žádnou tragédii, i když se jejich národní výběr poprvé v historii neprokouše základní skupinou.

"Těžko říct, co se bude dít ve Švédsku, pokud nepostoupí. Pořád mají šanci se tam dostat. Ale mají spoustu hráčů, kteří nejeli a jsou v NHL. Určitě to nevyvolá nějakou velkou paniku," myslí si Kaberle.

Připomeňte si jeden ze starších rozhovorů s Františkem Kaberlem, kdy ještě válel na ledě v NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS v hokeji 2021

Důležité Události