EURO 2021

Španělsku hrozí na Euru kontumace. Povolalo dalších pět hráčů

Pozitivní test Sergia Busquetse může mít vážné důsledky. Podle španělských médií je možné, že úvodní zápas proti Švédsku bude kontumován. Trenér Luis Enrique tak nominoval dalších pět hráčů, aby byli připraveni, pokud by se počet nakažených v týmu rozšířil.

Mimo dvaatřicetiletého záložníka, který v týmu zároveň plní i roli kapitána, měli všichni ostatní negativní test, ale trenér reprezentace z Pyrenejského poloostrova nechce nic ponechat náhodě.

Povolal proto dalších pět hráčů, aby byli připraveni do turnaje zasáhnout. Konkrétně se jedná o Rodriga Morenu (Leeds), Pabla Fornalse (West Ham), Braise Méndeze (Celta Vigo), Carlose Solera (Valencie) a Raula Albiola (Villarreal). Tito hráči se budou připravovat v paralelní bublině. Jedná se tak o opatření proti důsledkům, které by mohly vyplynout po pozitivním testu Sergia Busquetse.

Související obsah

Španělský kapitán odehrál dva dny před pozitivním testem více než hodinu v přátelském zápase proti Portugalsku. Podle španělského deníku As je tu stále riziko, že tým nebude moci nastoupit v úvodním zápase šampionátu proti Švédsku a zápas bude kontumován. Karanténa také hrozí španělskému pátečnímu soupeři, Portugalsku. 

V nominaci španělské reprezentace chybí i Sergio Ramos

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu EURO 2021

Důležité Události