První zápas Eura ovládla Itálie. Velký tlak přetavila v tři góly Turecku

Ciro Immobile v zápase proti Turecku

Fotbalové mistrovství Evropy odstartovalo! V prvním klání se utkala Itálie s Tureckem a dominantním výkonem potvrdila roli favorita. Po bezbrankovém poločase zvýšila obrátky, a nakonec vyhrála 3:0.

První hrací den bylo na programu pouze utkání Itálie s Tureckem. Hrálo se v Římě, kam může přijít přes 23 tisíc fanoušků a tribuny se naplnily. Trenéři při výběru sestav nijak neexperimentovali a zvolili všechny očekávané hvězdy.

V první čtvrthodině se žádný tým do výraznější šance nedostal. Krátce poté se do obrovské příležitosti dostal Insigne, jenže bránu vůbec netrefil. Po dvaceti minutách zahrozil z rohu Chiellini, avšak gólman Cakir jeho hlavičku vychytal.

Na samotném konci prvního poločasu jeden z obránců Turecka zblokoval rukou od těla míč ve vápně, jenže sudí Makkelie penaltu neodpískal, a to ani po poradě s videorozhodčím.