EURO 2020

První zápas Česka řídí německý rozhodčí. Řádil v zápase Sparty

Daniel Siebert uděluje červenou kartu Dominiku Plechatému ze Sparty
Zdroj: Profimedia

Zápas českého týmu proti Skotsku bude pískat německý sudí Daniel Siebert, kterého velice dobře znají na Spartě. Berlínský rodák v letošní sezóně řídil domácí zápas Sparty s AC Milán, který Pražané těsně prohráli. Siebert se nebojí dát ani červenou kartu.

Poslední minuty tikají do startu prvního utkání na evropském šampionátu pro Česko, které hraje v Glasgow s domácím Skotskem. Oči veřejnosti se tak ubírají i směrem k rozhodčímu, který bude pod tlakem, neboť utkání může být velice třaskavé.

Pro skotské fanoušky bude určitě hrát roli i poslední utkání Slavie na půdě Rangers, které přineslo mnoho diskutovaných situací. Daniel Siebert se každopádně nebojí dávat karty, například Dominik Plechatý od německého sudího viděl i červenou.

Související obsah

Mladý sparťanský obránce byl vyloučen za stavu 1:0 pro AC Milán a svému týmu lehce zkomplikoval případné vyrovnání stavu. V utkání padlo dalších šest žlutých karet. Od této doby ale Siebert červenou kartu již neukázal. V sezoně udělil pouze dvě a celkem ve své kariéře jich rozdal 22.

Nejvíce žlutých karet ukázal sedmatřicetiletý rozhodčí hráčům Hoffenheimu. V celkových čtyřech duelech je to deset napomenutí, v závěsu je Lipsko s devíti. Siebert převážně pískal v německé Bundeslize, ale zkusil si letos i čtvrtfinále Evropské ligy.

VIDEO: V úvodním utkání evropského šampionátu vyhráli Italové, kteří hojně slavili:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu EURO 2020

Důležité Události