EURO 2021

Španělům chybělo střelecké štěstí. Se Švédy na úvod remizovali 0:0

Robin Olsen likviduje další nebezpečnou akci Španělska
Robin Olsen likviduje další nebezpečnou akci Španělska Zdroj: Profimedia

Druhé utkání skupiny D přineslo bezbrankový výsledek 0:0. Favorizovaní Španělé si dali celkem 843 přihrávek, ale gól žádný. Zasloužil se o to i švédský gólman Robin Olsen.

Úvod utkání nepřinesl nic překvapivého. Španělé drželi míč a seveřané se na jejich půlku téměř nepodívali. Za 26 minut měl kádr Luise Neriqueho o 220 přihrávek více než soupeř, ale střelecké štěstí mu zkrátka chybělo.

Propálit Olsena se nepodařilo ani Moratovi, který se po chybě defenzívy ocitl volný před bránou. Míč mu ale nesedl a proletěl mimo pravou tyč. Španělé nadále nikam nespěchali a do kabin se šlo za stavu 0:0.

V 60. minutě nečekaně zahrozilo Švédsko z precizního brejku. Balón přihrávkami putoval od brány, přes půlku soupeře až do vápna, kde Alexander Isak skončil v obklopení obránců. Dokázal ale projít, a ještě poslat křižnou přihrávku na Berga. Ten však tutovku metr před brankou neproměnil.

Hra se poté vrátila do zajetých kolejí. Dále se čekalo na gól, Španělé dále ovládali statistiku držení míče a Švédi statečně bránili na své půli. V samotném závěru se pořádně zapotil Robin Olsen, který odvrátil všechny útoky, ustrážil čisté konto a stal se hrdinou švédského "úspěchu". Hra ubíhala až se čas nachýlil a sudí Vinčič odpískal konec.

Španělsko – Švédsko 0:0

Po remíze je tak ve vedení skupiny E se třemi body Slovensko, které překonalo Polsko 2:1. Švédsko se Španělskem jsou pak ve středu s jedním bodem.