Fotbal

M**ám tvou albánskou mámu, křičel Rakušan po gólu, rasismus odmítá

Marko Arnautovič a Ezgjan Alioski
Zdroj: Profimedia

Hodně emotivní byl gól rakouského útočníka Marka Arnautoviče na Euru do sítě Severní Makedonie. Nejen, že pojistil výhru Rakušanů, sám střelec ho poté ještě doprovodil nadávkou směrem k soupeři. Vlastní kapitán mu držel pusu, aby z ní nelétala urážlivá slova.

Arnautovič do utkání přišel jako náhradník a v 89. minutě dal gól na 3:1, který znamenal definitivní výhru Rakušanů nad Makedonci. Jenže místo radostných oslav se svými spoluhráči se útočník začal navážet do soupeře.

"M**ám tvou albánskou mámu," křičel na Ezgjana Alioského. Arnautovič má otce Srba, zatímco Alioski má kořeny v Albánii, proto došlo k tomuto incidentu. Málokteré země v Evropě se nenávidí tolik, jako Srbsko s Albánií.

David Alaba se jako správný kapitán snažil situaci uhasit a držel Arnautovičovi pusu, aby nemohl nadávat. Sám autor třetí branky se posléze omluvil na svém Instagramu.

"Včera tam byla nějaká ostrá slova v emocích, za která bych se chtěl omluvit. Především mým přátelům ze Severní Makedonie a Albánie. Rád bych jednu věc objasnil: NEJSEM RASISTA! Mám přátele v takřka každé zemi a jsem pro diverzitu. Každý, kdo mě zná, to ví," napsal do svého příběhu.

Související obsah

Fotbalová federace Severní Makedonie vyzvala UEFA aby se případem začala zabývat, přestože se hráč omluvil. UEFA tak učinila a v nejbližší době můžeme očekávat nějaký trest pro rakouského útočníka.

Letošní Euro se hraje po celé Evropě, dlouholetému reprezentantovi Michalu Kadlecovi se tento koncept vůbec nelíbí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události