EURO 2020

Ronaldo svým gestem připravil Coca-Colu o miliardy dolarů

Stačilo posunout dvě lahve s limonádou a Coca-Cola ztratila 1,6% tržní hodnoty, což je desítky miliard korun, takovou moc má Cristiano Ronaldo.

Portugalský kapitán na tiskovce před startem na evropském šampionátu upoutal pozornost, když z výhledu s nechutenstvím odstranil lahve se syceným nápojem. Jenže gestem zdravého životního stylu připravil Coca-Colu o miliardy korun.


 

Pro společnost vyrábějící slavnou limonádu to rozhodně nebyla dobrá reklama a její hodnota rapidně klesla. Španělský deník Marca upozornil, že ještě půl hodiny před tiskovkou byla hodnota společnosti na 242 miliardách dolarů. Po Ronaldově vysoupení její hodnota klesla o 1,6% na 238 miliard dolarů. Tedy o 4 miliardy dolarů (přes 84 miliard korun).Samozřejmě se propadly i ceny akcí. Když trh otevřel ve 3 hodiny odpoledne evropského času, byla cena jedné akcie 56,10 dolaru, tedy 1179 korun. Po tiskové konferenci v Budapešti klesly na 55,22 dolaru, tedy na 1160,5 koruny za jednu akcii.


Související obsah


 

UEFA zatím na gesto fotbalové superhvězdy nereagovala. Bez komentáře incident přesla i samostná společnost, která je dlouhodobým partnerem fotbalových akcí a jen evropský šampionát sponzoruje už od roku 1988.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Watford nezvládl záchranářský duel, Kucka si dal vlastní gól

Fotbalisté Watfordu nesmírně důležitý zápas vůbec nezvládli. V domácím utkání s Norwichem, které bylo asi na deset minut přerušeno kvůli výpadku proudu, prohráli 0:3, když všechny branky vstřelil Norwich ve druhém poločase. Vlastním gólem k tomu přispěl i slovenský reprezentant Juraj Kucka. Norwich se tak díky třem bodům dostal mimo sestupové pozice Premier League.