EURO 2020

Ronaldo svým gestem připravil Coca-Colu o miliardy dolarů

Stačilo posunout dvě lahve s limonádou a Coca-Cola ztratila 1,6% tržní hodnoty, což je desítky miliard korun, takovou moc má Cristiano Ronaldo.

Portugalský kapitán na tiskovce před startem na evropském šampionátu upoutal pozornost, když z výhledu s nechutenstvím odstranil lahve se syceným nápojem. Jenže gestem zdravého životního stylu připravil Coca-Colu o miliardy korun.

Pro společnost vyrábějící slavnou limonádu to rozhodně nebyla dobrá reklama a její hodnota rapidně klesla. Španělský deník Marca upozornil, že ještě půl hodiny před tiskovkou byla hodnota společnosti na 242 miliardách dolarů. Po Ronaldově vysoupení její hodnota klesla o 1,6% na 238 miliard dolarů. Tedy o 4 miliardy dolarů (přes 84 miliard korun).

Samozřejmě se propadly i ceny akcí. Když trh otevřel ve 3 hodiny odpoledne evropského času, byla cena jedné akcie 56,10 dolaru, tedy 1179 korun. Po tiskové konferenci v Budapešti klesly na 55,22 dolaru, tedy na 1160,5 koruny za jednu akcii.

UEFA zatím na gesto fotbalové superhvězdy nereagovala. Bez komentáře incident přesla i samostná společnost, která je dlouhodobým partnerem fotbalových akcí a jen evropský šampionát sponzoruje už od roku 1988.

Watford nezvládl záchranářský duel, Kucka si dal vlastní gól

Fotbalisté Watfordu nesmírně důležitý zápas vůbec nezvládli. V domácím utkání s Norwichem, které bylo asi na deset minut přerušeno kvůli výpadku proudu, prohráli 0:3, když všechny branky vstřelil Norwich ve druhém poločase. Vlastním gólem k tomu přispěl i slovenský reprezentant Juraj Kucka. Norwich se tak díky třem bodům dostal mimo sestupové pozice Premier League.