EURO 2020

Nové zprávy o Eriksenovi: Po kolapsu ho čeká operace srdce

Nové zprávy o Eriksenovi: Po kolapsu ho čeká operace srdce
Zdroj: Profimedia

Dánský fotbalista Christian Eriksen, který zkolaboval v úvodním zápase s Finskem, bude muset na operaci srdce, při které dostane kardioverter-defibrilátor.

Zmíněný přístroj je určený na léčbu lidí, kteří mají problém se srdeční arytmií. Dánskému záložníkovi by to tak mělo v dalších letech výrazně ulehčit život.

Eriksenovi se zastavilo srdce v zápase s Finskem na konci prvního poločasu. V tu chvíli zkolaboval a doktoři ho ihned museli začít oživovat pomocí defibrilátoru.

Související obsah

Nakonec vše dobře dopadlo a už při převozu do nemocnice komunikoval. Lékaři ihned uvedli, že je hráč Interu Milán mimo ohrožení života.

On už také poslal do světa vzkaz, že děkuje všem za podporu, že se cítí lépe a nic nevzdává. Nyní ho ale čeká již zmíněná operace.

"Christian prodělal řadu vyšetření a po nich bylo rozhodnuto, že dostane kardioverter-defibrilátor. Po zástavě srdce je zavedení tohoto zařízení nutné, aby hlídalo srdeční rytmus. Na takovém postupu se shodlo několik odborníků z celého světa a Christian jejich řešení přijal," uvedl dánský reprezentační lékař Morten Boesen.

Když se v zápase s Finskem vraceli dánští fotbalisté na hřiště, tleskal jim celý stadion:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události