EURO 2020

Tohle jsou fanoušci Chorvatska: Krásné ženy i ostří chlapi

Tohle jsou fanoušci Chorvatska: Krásné ženy i ostří chlapi
Zdroj: Profimedia

Ačkoliv se utkání mezi Chorvatskem a Českem odehraje ve skotském Hampden Parku, dá se očekávat, že fanoušci Chorvatska budou hodně hlasití. Jejich příznivci totiž patří k těm, kteří doslova žijí se svým týmem a umějí udělat dokonalou atmosféru, nebo se také poprat.

Právě incident z Eura 2016 dost pravděpodobně stál Chorvatsko vítězství. Tehdy v duelu proti Česku v základní skupině Chorvati vedli 2:0 a směřovali za výhrou, pak však přišlo peklo.

Nejdříve na stadionu ve francouzském Saint-Étiienne snížil Milan Škoda a pak začali zničehonic běsnit právě chorvatští fanoušci, kteří navíc hřiště zasypali světlicemi. Utkání tak muselo být na chvíli přerušeno a samotní fotbalisté museli své příznivce uklidňovat, aby se zápas vůbec dohrál.


Související obsahUtkání se nakonec dohrálo, ale Chorvatsko evidentně vypadlo z tempa a Češi tak nakonec srovnali zásluhou pokutového kopu Necida.
 


Ani nepříjemná zkušenost z posledního vzájemného duelu však nemění nic na faktu, že chorvatští fanoušci patří k těm hodně hlasitým a v pátek určitě poženou svůj týmu za vítězstvím. Doufejme, že český tým dokáže i tlaku z tribun úspěšně vzdorovat.


Důležité utkání dnes čeká také Slovensko, které však postihl koronavirus:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu EURO 2020

Důležité Události