Maďaři před svými fanoušky zabodovali! Obrali mistry světa

Maďarští fotbalisté se radují se svými fanoušky

Skupina smrti na fotbalovém Euru není jen záležitostí tří velkých týmů. Maďarsko proti Francii před plným stadionem odehrálo skvělý zápas a zaslouženě uhrálo bod za remízu 1:1.

Francouzi do zápasu vstoupili v roli jasného favorita. Ve 14. minutě byl ve velké šanci Griezmann, který se dostal k dorážce Benzemovy střely, jenže zblízka volil razanci místo přesnosti a trefil brankáře Gulácsiho.

Maďarsku se situace zkomplikovala o pár minut později, když kapitán Adam Szalai musel ze zdravotních důvodů vystřídat. Ve zbytku poločasu měli Francouzi převahu, ale v nastaveném čase si Attila Fiola narazil míč se Sallaiem, obešel Pavarda a překonal Llorise. Maďaři tak překvapivě o přestávce vedli 1:0.

Po 57 minutách se do hry podíval také Ousmane Dembelé a po dvou minutách byl blízko gólu, jeho střela však skončila pouze na tyči. Trvalo to 66 minut, ale skórování se dočkali i Francouzi. Mbappé se rychlým protiútokem dostal do vápna, poslal míč před bránu a v druhé velké šanci už se Griezmann nemýlil.

Maďaři bojovali a i když v závěru Francouzi měli silný tlak, konečná remíza je zasloužená. K jejímu udržení pomohl i Peter Gulásci skvělým zákrokem ze závěru utkání. Díky tomuto bodu je Maďarsko stále ve hře o postup ze skupiny.