APLIKACE TN.CZ
EURO 2020

Shaqiri poslal Turky domů, Švýcarsko ale nemá vyhráno. Itálie má třetí výhru

Shaqiri poslal Turky domů, Švýcarsko ale nemá vyhráno. Itálie má třetí výhru
Zdroj: Profimedia

V neděli se dohrávaly zápasy skupiny A ve stejný čas. Itálie s náhradníky hostila v Římě Wales, souběžně Švýcarsko hrálo o postup s Tureckem.

Itálie šla na Velšany bez Immobileho, Insigneho či Locatelliho. I přesto ale udávala tempo hry. Do první šance se ovšem dostal obránce Gunter, jehož hlavička šla nad branku. Na druhé straně pálil Chiesa u pravé tyčky jen do obránce v brance.

Poté se zaskvěl trenér Mancini, jenž patičkou zpracoval míč a ukázal, že to má ještě v noze. Následně mu udělal radost Matteo Pessina, který po standardní situaci otevřel skóre.

Zdroj: Profimedia

Na začátku druhé části trefil z přímého kopu brankovou konstrukci Bernardeschi, vzápětí utekl Ramsey obraně Itálie, ale pod tlakem nevymyslel zakončení.

Ethan Ampadu poté zdramatizoval cestu svého týmu k vyrovnání, neboť za šlapák ve středu hřiště viděl rovnou červenou kartu. Gareth Bale byl následně sám ve vápně, ale z voleje bránu trestuhodně přestřelil. 

Walesu se již nepovedlo skóre srovnat, ale díky lepšímu skóre jde z druhého místa do osmifinále. 

Nejlepší hráč utkání podle redakce Nova Sport: Federico Bernardeschi

Turecko chtělo napravit špatný dojem z úvodních duelů a začalo velice dobře. Ayhana ve čtvrté minutě střílel, ale Yan Sommer krásně zakročil. V protiakci poslal Švýcarsko do vedení Haris Seferovič, jenž se z otočky krásně prosadil ke vzdálenější tyčce.

Jednička Mönchengladbachu poté kryla další dobrou střelu Turecka, aby se mohla zopakovat minulost. Xherdan Shaqiri totiž před vápnem napřáhl a přestřelil letícího brankáře Cakira. Sommer následně neuvěřitelně trápil Turky.

Navýšit vedení mohl Embolo hned na startu druhé půle, ale Cakir si nyní připsal dobrý zákrok. Yan Sommer kapituloval až po hodině hry, kdy se zpoza vápna krásně trefil İrfan Can Kahveci. Xherdan Shaqiri nicméně o šest minut později udeřil podruhé, nyní po rychlé protiakci.

Ani přes celkem jasné vítězství se Švýcarsku nepovedlo postoupit přímo z druhého místa. Doufat musí v tabulku třetích týmů, do které jdou se ziskem čtyř bodů a negativním skóre 4:5.

Nejlepší hráč utkání podle redakce Nova Sport: Yan Sommer

Utkání Skupiny A

Itálie – Wales 1:0
39. Pessina

Švýcarsko – Turecko 3:1
6. Seferović, 26. Shaqiri, 68. Shaqiri – 62. Kahveci 


TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události