EURO 2020

Neuer duhovou pásku nesundá. Němci chystají i další protest

Neuer duhovou pásku nesundá. Němci chystají i další protest
Zdroj: Profimedia

Německý brankář Manuel Neuer duhovou pásku nesundá. Bude ji mít na rukávu i během utkání s Maďarskem poté, co UEFA vyhodnotila, že na tom není nic špatného. Je to znamení projevu rozmanitosti a jedná se tedy o dobrou věc. Chystá se i protest proti maďarskému parlamentu.

Gólman Bayernu Mnichov si na utkání proti Portugalsku nasadil kapitánskou pásku v duhových barvách, čímž chtěl podpořit LGBT komunity (leseb, gayů, bisexuálů a transgender). UEFA se tím následně začala zabývat, jestli se nejedná o politický postoj, jehož vyjádření na hřišti zasluhuje trest. Rychle ale tento návrh smetla ze stolu. 

Neuer se tedy rozhodl, že si barevnou pásku nasadí i do utkání proti Maďarsku, které je pro Německo velmi důležité. Případná prohra by je totiž vyřadila z turnaje. To si ale nikdo z hráčů nepřipouští. 

Související obsah

Evropská fotbalová unie ještě bude řešit žádost mnichovského starosty Dietera Reitera, který chce, aby byla Allianz Arena osvětlena duhovými barvami. Chce tím protestovat proti maďarskému parlamentu, který minulý týden zakázal osvětu ve školách ohledně sexuálních menšin.

Hrátky s lahvemi baví letošní Euro, UEFA se ale zlobí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události