EURO 2020

Depay s Wijnaldumem přejeli Makedonii. Ta končí bez bodu

Holanďané projeli základní skupinou naprosto suverénně. Neztratili ani bod a zakončili ji s celkovým skóre 8:2. To Severní Makedonie se se svým prvním mistrovstvím Evropy loučí bez bodu, když s Oranjes prohrála 0:3.

Jako první ale zahrozili Makedonci. Aleksandar Trajkovski tvrdě vystřelil za hranicí velkého vápna a jeho pokus orazítkoval tyč holandské branky. A tak to byli hráči Oranjes, kteří jako první pohli skórem zápasu. Blind vypíchl míč Pandevovi, čímž zahájil rychlý protiútok svého týmu. Na jeho konci Malen našel Depaye, který už se nemýlil.

Střelec gólu měl další dvě velké příležitosti ještě před koncem poločasu, ale neuspěl, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Holandsko. Druhý gól se ale Nizozemcům podařilo přidat hned na začátku druhé půle. Depay našel povedenou přihrávkou na malém vápně Georginia Wijnalduma, který již neměl problém jej zasunout za záda makedonského brankáře.

I třetí gól šel po ose Depay - Wijnaldum. Prvně jmenovaný vystřelil, ale Dimitrevski míč vyrazil pouze k nohám Wijnalduma, který tak přidal svůj druhý gól v zápase.

Makedonci tak v utkání nevstřelil ani gól, ačkoliv měli smůlu, protože dva jejich góly nebyly uznány kvůli ofsajdu.

Hráč zápasu podle redakce Nova Sport: Memphis Depay